Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Miejsce na chwilę wytchnienia od kuchennego zgiełku zaplanowano przy półwyspie oferującym również całkiem sporą powierzchnię roboczą. Odpoczynek zapewniają dwa wygodne hokery w skórzany obiciu. Projekt: Piotr Stanisz. Fot. Bartosz Jarosz. Stylizacja: Ewa Kozioł.

Miejsce na chwilę wytchnienia od kuchennego zgiełku zaplanowano przy półwyspie oferującym również całkiem sporą powierzchnię roboczą. Odpoczynek zapewniają dwa wygodne hokery w skórzany obiciu. Projekt: Piotr Stanisz. Fot. Bartosz Jarosz. Stylizacja: Ewa Kozioł.
  • Autor: Ewa Kozioł
  • 10 lip 2014 09:04 (aktualizacja: 15 lip 2014 15:10)

Jadalnia w kuchni. Pomysły na wygodny kącik do jedzenia

Niewielki kącik jadalniany przyda się w każdej kuchni. To doskonałe miejsce na szybki posiłek czy filiżankę kawy. Zobaczcie jak go urządzić.

W każdej kuchni – dużej czy małej – przyda się miejsce, przy którym można wypić filiżankę kawy lub zjeść szybkie śniadanie. To wygodne rozwiązanie nawet jeśli w pobliżu znajduje się jadalnia z dużym stołem. W kuchni wszystko jest pod ręką. Nie zawsze też po prostu mamy czas na wspólny, rodzinny obiady, kolację czy śniadanie.

Jak taką mini jadalnię czy kącik jadalniany zaaranżować w kuchni? Możliwości jest naprawdę wiele. Na pewno łatwiej będą mieli właściciele dużych kuchni. W przypadku osób dysponujących mniejszą powierzchnią przyda się trochę więcej pomysłowości.

Jeśli w kuchni znajduje się wyspa lub półwysep to najprostszym rozwiązaniem będzie zaadoptowanie właśnie ich na kącik jadalniany. Blat już mamy, wystarczy tylko dodać fajne hokery – pasujące do aranżacji wnętrza – i gotowe. Szybkim i niedrogim sposobem zyskujemy wygodne miejsce na chwilę odpoczynku od kuchennych prac. Innym rozwiązaniem jest przedłużenie blatu roboczego i ustawienie przy nim dwóch krzeseł. Też będzie funkcjonalnie i wygodnie. Możemy również, o ile układ i wielkość pomieszczenia pozwala, ustawić w kuchni malutki stolik, przy którym pojawią się nie więcej niż dwa krzesła. Zyskamy dodatkowy bonus, jeśli uda się go ustawić pod oknem.

W naprawdę malutkim wnętrzu dobrym rozwiązaniem będą chowane blaty robocze, które wykorzystamy zarówno do spożywania, jak i przygotowywania posiłków. Wyciągamy je dopiero wówczas gdy są potrzebne, więc nie ograniczą tak cennej przestrzeni. Jeżeli kuchni jest na poddaszu to z kolei warto pomyśleć o wykorzystaniu skosów.

Jeśli nie macie pomysłu na aranżację kącika jadalniego w swojej kuchni koniecznie zajrzyjcie do naszej galerii. Znajdziecie w niej gotowe rozwiązania z polskich domów. Może któreś z nich sprawdzi się również w waszej kuchni.

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA