Kuchnia z kolekcji Immagina to piękne połączenie białych frontów w macie, szarych satynowych powierzchni, delikatnie zaakcentowanych jedynie w górnych rzędzie szafek oraz dolnej zabudowy w kolorze ciepłego drewna. Fot. Lube Cucine.

Zobacz galerię [13 zdjęć]

Autor: Anna Sołomiewicz
25 marz 2015 12:27

Jasna kuchnia z drewnianym akcentem - to proponują producenci

Szarości i biel to modny, elegancki sposób na urządzenie jasnej kuchni. Są one jednak dosyć chłodne w odbiorze. Aby kuchnia utrzymana w takich tonacjach była przytulniejsza, sięgnijmy po elementy w kolorze drewna.

Biel i szarości na dobre zadomowiły się w naszych kuchniach. Ich neutralna tonacja i ponadczasowy charakter sprawiają, że nieprzerwanie królują w polskich domach. Barwy te są jednak dosyć chłodne w odbiorze i, choć rozjaśniają wnętrze, dodając mu świeżości, mogą sprawiać wrażenie sterylnych i mało przytulnych.

Jeśli chcemy ocieplić aranżację takiej kuchni, sięgnijmy po kolory drewna. Wybierając jasnobrązowe, beżowe i poszarzałe odcienie, nie naruszymy ogólnej, stonowanej kombinacji barw, panujących w kuchni, a jednocześnie osiągniemy efekt przytulniejszego, bardziej domowego wnętrza.

Ocieplając kuchnię kolorem drewna, możemy zastosować go na kilku płaszczyznach. W kuchniach z wyspą to ona może pełnić rolę elementu wprowadzającego do wnętrza odrobinę przytulności - innym rozwiązaniem jest wysoka zabudowa z frontami o barwie drewna. Łączenie białych i szarych mebli z meblami drewnianymi lub z drewnianym dekorem to sprawdzony sposób na jasną i przytulną kuchnię.

Białą i szarą przestrzeń ociepli również drewniana podłoga. Tutaj sięgnąć możemy po drewno zarówno jasne, jak i po jego głębsze, bardziej czekoladowe odcienie. Podłoga bowiem, nie przytłoczy przestrzeni, nawet jeśli będzie nieco cięższa wizualnie. Białe i szare meble kuchenne pięknie prezentują się zwieńczone blatem drewnianym lub imitującym drewno. Biel atrakcyjnie wygląda zarówno w towarzystwie jasnego drewna, jak i jego ciemniejszych odcieni. Szarości łączmy raczej z jaśniejszymi odcieniami drewna, pięknie harmonizować będą z drewnem popielatym, bielonym.

Jeszcze innym sposobem na wprowadzenie elementów drewna do przestrzeni kuchni jest wykończenie ściany nad blatem jego dekorem - czy to w postaci fototapety czy też płyty laminowanej lub płytek imitujących drewno.

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • Kamila, 2017-03-28 12:57:15

    Ciekawa aranżacja, sama mam drewniane blaty u siebie, woskiem z saicos je przeciągałam, podobno wosk to jedna z lepszych ochron, które sprawdzają sie przy drewnie.

POLECAMY W SERWISACH