• Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
12 sty 2012 12:17

Klasyczna czy nowoczesna?

Funkcjonalność i komfort to podstawa dobrze zaaranżowanej jadalni. Jednakże nie może ona być miejscem bez wyrazu i charakteru. Klasyczna czy nowoczesna - jadalnia musi mieć swój styl!

Klasyczne piękno

Styl klasyczny to jeden z najbardziej eklektycznych stylów aranżacyjnych. Jego kwintesencją jest ponadczasowe piękno wyrażające się w harmonii, zachowaniu proporcji i równowadze w doborze elementów wystroju wnętrza. Urządzając jadalnię w stylu klasycznym pamiętajmy więc przede wszystkim o umiarze i zachowaniu równowagi między wszystkimi jej elementami. Meble powinny być symetrycznie rozstawione, a detale starannie dobrane. Dużym i solidnym bryłom mebli lekkości dodadzą stylowe rzeźbienia i frezowania, lekkie nóżki bądź ozdobne listwy.
W roli dekoracyjnej doskonale sprawdzą się także wszelkiego rodzaju przeszklenia witryn czy kredensów, które dodatkowo pozwolą na wyeksponowanie eleganckiej zastawy czy rodzinnych pamiątek. Nie zapominajmy także o uchwytach meblowych – to one stanowią tak znaczący dla tej konwencji detal zdobniczy. Całość spowija aura luksusu, którą współtworzy dobór drogich materiałów. Wybiera się naturalne, solidne i dobre jakościowo materiały, takie jak szlachetne gatunki drewna, kamień czy skóra. Styl ten wyraża się również poprzez dobór stonowanych barw, bazujących na ciepłych brązach i jasnych beżach, którym sznytu nadają wtapiające się w tło tkaniny i tapety z delikatnymi dekorami.

Wzornictwo kolekcji Sevilla inspirowane jest nowatorską wizją klasyki. Geometryczne bryły osadzono na zaokrąglonej podstawie z delikatnie wygiętymi nóżkami. Cena: od ok. 1.399 zł do 2.599 zł, Bydgoskie Meble.

' title=
fot. Bydgoskie Meble

Meble z kolekcji Charlotta, w skład której wchodzi 20 elementów w kolorze orzech, wyróżniają zaokrąglone kształty frontów, zwieńczeń i cokołów. Jednopunktowe, mosiężne uchwyty. Cena: ok. 1.429 zł (stół), ok. 309 zł (krzesło), ok. 1.199 zł (kredens), Black Red White.

' title=
fot. Black Red White

Targa to oryginalny wygląd, solidność wykonania i funkcjonalność różnorodnych brył. Specyfikę wnętrza budują przeszklone i oświetlone komody oraz witryny. Szynaka Meble.

' title=
fot. Szynaka Meble

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • Mariola, 2012-11-15 13:34:05

    W mojej jadalni królują meble BRW z kolekcji Elippe zakupione w sklepie Bardzo fajnie się prezentują i są stylowe. Znajomi stwierdzili, że mamy najładniej urządzoną jadalnię z wszystkich, które widzieli, więc to mówi samo za siebie.

POLECAMY W SERWISACH