Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Jasna, kremowa aranżacja ubrana w piękne klasyczne formy. Zabudowa kuchenna utrzymana w klasycznym angielskim stylu. Projekt: Magdalena Mirek-Roszkowska. Fot. Bartosz Jarosz.

Jasna, kremowa aranżacja ubrana w piękne klasyczne formy. Zabudowa kuchenna utrzymana w klasycznym angielskim stylu. Projekt: Magdalena Mirek-Roszkowska. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Autor: Anna Sołomiewicz
  • 02 wrz 2015 09:49 (aktualizacja: 23 wrz 2015 08:53)

Klasyczna kuchnia: tak urządzisz ją z projektantem

Mody i tendencje aranżacyjne się zmieniają wraz z upływem czasu. Kuchnia w stylu klasycznym opiera się przemijającym trendom, zawsze wyglądając pięknie i elegancko.

Mimo panującej mody na minimalizm, w którą wpisują się kuchnie z gładkimi frontami, pozbawionymi frezowań, a niekiedy również uchwytów, klasyczne wnętrza mają swoje wierne grono zwolenników.

To co urzeka nas w klasycznych kuchniach to atmosfera domowego ogniska, przytulność, nawiązanie do wspomnień z dzieciństwa i babcinych smakołyków, pieczonych w prawdziwym kaflowym piecu. Chcąc wykreować taki klimat w naszej kuchni, sięgamy po meble z frezowanymi frontami, ozdobnymi uchwytami, przeszkleniami i ażurowymi wstawkami. Przeszklone szafki często dodatkowo zdobione są dekoracyjnymi szprosami, przecinającymi szkło, które dodają meblom romantycznego, przytulnego charakteru. 

W klasycznej kuchni świetnie sprawdzą się również blaty kamienne lub z materiału imitującego kamień. Tradycyjne aranżacje lubią się również z drewnem - czy to w formie blatu czy solidnego drewnianego stołu (jeśli kuchnię planujemy połączyć z jadalnią).

Wspaniale prezentować się będą także tekstylia w oknach lub kwieciste tapety na ścianie, które wprowadzą ciepły nastrój do wnętrza. Innym sposobem na ścianę w klasycznej kuchni jest wykończenie jej tradycyjnymi kaflami lub imitującymi je płytkami ceramicznymi. W ten sposób nawiążemy do tradycji pieców kaflowych. 

Z klasycznymi, zdobnymi meblami wspaniale harmonizować będzie sprzęt AGD, utrzymany w stylu retro. Producenci oferują całe serie, które wzornictwem nawiązują do dawnych lat i wspaniale wkomponowują się w klasyczną aranżację. 

 

WASZE KOMENTARZE (2) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA