Jasna, kremowa aranżacja ubrana w piękne klasyczne formy. Zabudowa kuchenna utrzymana w klasycznym angielskim stylu. Projekt: Magdalena Mirek-Roszkowska. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [14 zdjęć]

Jasna, kremowa aranżacja ubrana w piękne klasyczne formy. Zabudowa kuchenna utrzymana w klasycznym angielskim stylu. Projekt: Magdalena Mirek-Roszkowska. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
02 wrz 2015 09:49

Klasyczna kuchnia: tak urządzisz ją z projektantem

Mody i tendencje aranżacyjne się zmieniają wraz z upływem czasu. Kuchnia w stylu klasycznym opiera się przemijającym trendom, zawsze wyglądając pięknie i elegancko.

Mimo panującej mody na minimalizm, w którą wpisują się kuchnie z gładkimi frontami, pozbawionymi frezowań, a niekiedy również uchwytów, klasyczne wnętrza mają swoje wierne grono zwolenników.

To co urzeka nas w klasycznych kuchniach to atmosfera domowego ogniska, przytulność, nawiązanie do wspomnień z dzieciństwa i babcinych smakołyków, pieczonych w prawdziwym kaflowym piecu. Chcąc wykreować taki klimat w naszej kuchni, sięgamy po meble z frezowanymi frontami, ozdobnymi uchwytami, przeszkleniami i ażurowymi wstawkami. Przeszklone szafki często dodatkowo zdobione są dekoracyjnymi szprosami, przecinającymi szkło, które dodają meblom romantycznego, przytulnego charakteru. 

W klasycznej kuchni świetnie sprawdzą się również blaty kamienne lub z materiału imitującego kamień. Tradycyjne aranżacje lubią się również z drewnem - czy to w formie blatu czy solidnego drewnianego stołu (jeśli kuchnię planujemy połączyć z jadalnią).

Wspaniale prezentować się będą także tekstylia w oknach lub kwieciste tapety na ścianie, które wprowadzą ciepły nastrój do wnętrza. Innym sposobem na ścianę w klasycznej kuchni jest wykończenie jej tradycyjnymi kaflami lub imitującymi je płytkami ceramicznymi. W ten sposób nawiążemy do tradycji pieców kaflowych. 

Z klasycznymi, zdobnymi meblami wspaniale harmonizować będzie sprzęt AGD, utrzymany w stylu retro. Producenci oferują całe serie, które wzornictwem nawiązują do dawnych lat i wspaniale wkomponowują się w klasyczną aranżację. 

 

WASZE KOMENTARZE (2)

DODAJ KOMENTARZ
  • xana, 2015-09-23 09:57:02

    Beata zgadzam sie, że połączenie bieli i drewna jest bardzo ładne, chociaż tutaj te płytki także pasuja, wygląda to elegancko i bardzo domowo, czuje się takie ciepło. Ja widziałam bardzo duzy wybór podłóg drewnianych, które tutaj wyglądałyby równie dobrze.
  • beata, 2015-09-03 11:54:11

    piękna, połączenie bieli i drewna jest wspaniałe, zainspirowało mnie to, bo szukałam natchnienia do konkursu na stronie producenta podłóg, taka inspiracja bardzo mi sie podoba.

POLECAMY W SERWISACH