Styl wiktoriański najlepiej prezentuje się w dużych, przestronnych pomieszczeniach. To właśnie duże przestrzenie potrafią wyeksponować wszystkie detale, które tej aranżacji dodają szyku. Fot. Studio Max Kuchnie Vigo

Zobacz galerię [3 zdjęć]

Styl wiktoriański najlepiej prezentuje się w dużych, przestronnych pomieszczeniach. To właśnie duże przestrzenie potrafią wyeksponować wszystkie detale, które tej aranżacji dodają szyku. Fot. Studio Max Kuchnie Vigo
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Marta Ustymowicz
11 lip 2017 14:39

Klasyczna kuchnia. Urządź ją w stylu wiktoriańskim

Styl wiktoriański wywodzi się z Wielkiej Brytanii. Jest elegancki i wyrafinowany, we wnętrzu doskonale prezentuje się w przestrzeni kuchni.

Styl wiktoriański najlepiej prezentuje się w dużych, przestronnych pomieszczeniach. To właśnie duże przestrzenie potrafią wyeksponować wszystkie detale, które tej aranżacji dodają szyku. Styl wiktoriański wywodzi się z Anglii i powstał w czasie panowania królowej Wiktorii. Anglia była wtedy u szczytu – miała największą władzę, dlatego właśnie w tym stylu jest tak dużo przepychu, bogactwa i elementów ozdobnych. 

Przepych i bogactwo dodatków

Chcąc określić kuchnię w stylu wiktoriańskim za pomocą trzech słów byłyby to: bogactwo, przepych i mnóstwo dekoracji. Liczne elementy ozdobne oraz dodatki mają pokazywać zamożność oraz wysoką pozycję społeczną właścicieli. Meble najczęściej są drewniane, klasyczne, bardzo solidne oraz oczywiście bogato zdobione. Wszystko to, dopełniane jest przez wyszukane dodatki. Jeżeli chodzi o podłogę, to zrobiona powinna być z desek, marmuru lub kafelków.

Centrum kuchni w stylu wiktoriańskim

Jeżeli chodzi o centralne miejsce w kuchni urządzonej w stylu wiktoriańskim to jest to oczywiście stół. Nie byle jaki – powinien być duży i stać na samym środku kuchennego pomieszczenia. To właśnie przy nim są celebrowane spotkania z rodziną oraz przyjaciółmi. To właśnie tutaj, wspólnie przygotowuje się posiłki i je spożywa. Jeżeli chcemy to w ostateczności stół możemy zastąpić wyspą, która dodatkowo będzie dodatkowym miejscem na przechowywanie produktów.

Kuchnia w stylu wiktoriańskim – jasna czy ciemna?

Tak naprawdę, jeżeli chodzi o kolory mebli oraz ścian mamy tutaj pełną dowolność. Meble mogą być jasne (waniliowe lub ecru) lub też ciemne (najlepiej w naturalnym kolorze drewna). W obu rozwiązaniach kuchnie prezentują się fenomenalnie – elegancko i efektownie, czyli tak jak na styl wiktoriański przystało. Zazwyczaj wszystkie szafki są zabudowane – rzadko kiedy można spotkać przeszklone fronty. Meble są oczywiście przyozdobione licznymi drewnianymi elementami, które dodają im elegancji oraz szyku. W tej kuchni dba się o detale – liczą się drobiazgi i dodatki. Ważną rolę odgrywają tutaj wszystkie zdobienia oraz wykończenia. Bardzo często wykorzystuje się ceramiczne płytki z motywem roślinnym – skutecznie ocieplają one wnętrze.

WASZE KOMENTARZE (2)

DODAJ KOMENTARZ
  • wysoko, 2017-11-22 11:27:07

    Ej @literatka - szalejesz, twój pan będzie zadowolony z gangu za 10 tys.? Bez komentarza. Wracając do wiktoriańskich wnętrz - wolałabym okap w niższej cenie ale nie z niższej półki.
  • literatka, 2017-08-23 20:33:48

    Elegancja - przynajmniej- w przypadku garniturów zaczyna się do 10 tysięcy :P W przypadku kuchni tak być nie musi, można kupić tanie i dobre sprzęty jednocześ

POLECAMY W SERWISACH