• Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
20 marz 2013 11:25

Klasyka pod lupą

Czy można połączyć klasykę z nowoczesnością? Cieszyć się urokiem stylowych mebli, wykonanych z tradycyjnych materiałów, a jednocześnie wygodą najnowszych rozwiązań? Oczywiście!

8SR – za klasycznymi, drewnianymi frontami (olcha) wybarwionymi na kolor dąb calvados kryją się nowoczesne akcesoria: praktyczne szuflady oraz wąski wyciąg typu cargo na zapasy; wycena indywidualna, Stabart.

kuchnie
fot. Stabart

Kuchnie w stylu klasycznym mają nieodparty urok i ponadczasowy charakter.

Niezmiennie cieszą się zainteresowaniem klientów, zajmują także stałe miejsce w katalogach producentów mebli. Wielbiciele klasycznego stylu, ceniący tradycyjne materiały, dekoracyjne detale i rezydencjalny styl nie muszą rezygnować z wygody i funkcjonalności – przecież najnowsze rozwiązanie w zakresie wyposażenia, akcesoriów meblowych i systemów nie są zarezerwowane dla mebli nowoczesnych. Za drewnianymi frontami z dekoracyjnym frezem mogą kryć się wygodne wyciągi typu cargo, nowoczesne szuflady z systemami wewnętrznej organizacji, a nawet specjalne mechanizmy podblatowe: dodatkowy blat czy mechanizm krajalnicy ukryte w szufladzie albo deska do prasowania.

Wyjątkowo atrakcyjnie prezentuje się wyposażenie szuflad: system cichego domykania, skrzynie ze stali nierdzewnej albo szklane, transparentne podwyższenie boków, to już elementy standardowego wyposażenia. Dodatkowo funkcjonalność zapewniają systemy wewnętrznej organizacji przestrzeni, jak wkłady, podziały, organizery dopasowane do konkretnej zawartości szuflady. Mogą być wykonane ze stali nierdzewnej, co zapewnia estetyczny wygląd wnętrza szuflady lub drewna, które wyjątkowo efektownie prezentuje się w szufladach wyściełanych filcem.

Optymalne wykorzystanie miejsca, jak również komfortowe korzystanie z kuchennych szafek zapewniają specjalne szuflady narożne (także wyposażone we wkłady porządkujące zawartość) oraz wyciągi typu cargo na zapasy. Liczne witryny – nieodzowny element kuchni w stylu klasycznym - to łatwy wgląd w zawartość szafek, a małe szufladki - także często pojawiające się w zabudowie kuchennej – to doskonałe miejsce na przechowywanie drobnych produktów, np. przypraw.

Rozbudowany układ kuchni w stylu klasycznym – zazwyczaj z wyspą pośrodku - umożliwia ergonomiczne rozmieszczenie stref roboczych, a także wyposażenie kuchni w liczne sprzęty AGD.

Poza podstawowymi urządzeniami do zabudowy (piekarnik, lodówka) producenci oraz studia kuchenne proponują w zabudowie także ciśnieniowy ekspres do kawy, winiarkę, czy sterowany elektronicznie okap ukryty w blacie. Natomiast specjalne mechanizmy podblatowe (mechanizm blatu z mikserem, mechanizm krajalnicy) pozwalają na przechowywanie w szafkach i szufladach oraz komfortowe korzystanie z drobnych sprzętów AGD.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH