Nowoczesna, stylowa zabudowa kuchenna Rio 699. Białe fronty w wysokim połysku tworzą zgrany duet z matowymi w dekorze dębu. Delikatne uchwyty ze stali nierdzewnej stanowią subtelną dekorację. Dostępne są także fronty w innych odcieniach dębu. Wycena indywidualna, Nobilia.

Zobacz galerię [10 zdjęć]

Nowoczesna, stylowa zabudowa kuchenna Rio 699. Białe fronty w wysokim połysku tworzą zgrany duet z matowymi w dekorze dębu. Delikatne uchwyty ze stali nierdzewnej stanowią subtelną dekorację. Dostępne są także fronty w innych odcieniach dębu. Wycena indywidualna, Nobilia.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Ewa Kozioł
25 lut 2014 05:55

Kontrasty w kuchni. 10 pomysłów na modne meble

Biały zestawiony z czarnym. MDF z drewnem. Stal ze szkłem. Takie połączenia nadadzą meblom kuchennym oryginalny, nietuzinkowy wygląd – podkreśla projektantka Monika Bronikowska i radzi jak to wszystko „ubrać” w ładną, spójną całość.

  • O projektantce

    Wspólnie z mężem Michałem prowadzi pracownię HOLA Design, która specjalizuje się w projektowaniu wnętrz mieszkań, domów i apartamentów o wysokim standardzie. Tworzą wnętrza o nowoczesnym charakterze, wyważone i spójne. Bazują na konsekwencji w działaniu opierając koncepcje na dobrze przemyślanym pomyśle i detalu, co jest kluczem do udanych projektów.

Coraz częściej odchodzi się od jednolitej kolorystyki czy faktury mebli kuchennych. Poszukujemy urozmaicenia, które podkreśli ich oryginalność. Jednym z najprostszych sposobów na nadanie meblom, a tym samym kuchni wyjątkowego charakteru jest wprowadzenie różnorodnych frontów. Możemy to zrobić na co najmniej kilka różnych sposobów.

Meble do kuchni w dwóch kolorach

Jeśli lubimy wnętrza kontrastowe, nadal w modzie jest ponadczasowe łączenie bieli i czerni. Możemy pokusić się również o wprowadzenie na fronty swoich ulubionych kolorów. Pamiętajmy jednak, że nasze upodobania się zmieniają i nie zawszą będą takie same.

W przypadku mocnych, intensywnych kolorów jest jeszcze jedno, małe ryzyko. Taka paleta barw stosunkowo szybko może nam się po prostu znudzić.

Warto zatem gruntownie przemyśleć decyzję o połączeniu np. energetyzującej czerwieni z elegancką czernią czy limonkowej zieleni ze słoneczną pomarańczą. Nieumiejętne zastosowanie tak intensywnych kolorów może również zdominować wnętrze, zbyt mocno skupiając właśnie na nich naszą uwagę. Wymiana frontów kuchennych nie jest co prawda czynnością bardzo uciążliwą, ale na pewno kosztowną.

Meble do kuchni z różnych materiałów

Innym rozwiązaniem jest łączenie frontów lakierowanych z fornirowanymi lub drewnianymi. Również i w tym przypadku możemy sięgnąć po ponadczasowe zestawienia czyli biele, beże czy szarości w połączeniu z rodzimymi gatunkami takimi jak dąb czy jesion. Natomiast dla lubiących kontrast i widoczną elegancję – czarne lub czekoladowe lakiery w połysku z orzechem północnoamerykańskim (piękne czekoladowe wybarwienie) i sukupirą.

Meble możemy również urozmaicić frontami z tłoczonymi lub frezowanymi wzorami w wydaniu zarówno MDF-u fornirowanego, lakierowanego lub drewna. Bardziej odważni i lubiący „surowe” oraz loftowe klimaty mogą sięgnąć po stal (szczotkowaną lub lakierowaną) np. w połączeniu ze szkłem. Dla poszukujących luksusu dobrym rozwiązaniem będzie zastosowanie na frontach naturalnego kamienia połączonego z drewnem.

Natomiast dla miłośników krajobrazów lub np. klimatu starych zdjęć – fronty z nadrukami, w zależności od oczekiwań w zestawie z drewnem, lakierem czy szkłem. Ale równie dobrze możemy też mieszać style - „łagodzić” styl klasyczny czy vintage poprzez dodawanie elementów nowoczesnych.

Rozwiązań jest bardzo dużo i tak naprawdę naszą wyobraźnię ogranicza jedynie technologia lub budżet. Dlatego tak ważne jest umiejętne zastosowanie wybranych pomysłów. Zawsze pamiętajmy jednak, że zbyt wiele rozwiązań na małej przestrzeni zamiast efektu zachwytu zapewni nam efekt kiczu. Bądźmy też konsekwentni – oprzyjmy się na dobrym pomyśle i spójnie z resztą wnętrza wprowadźmy go w życie.

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH