Kuchnia znajduje się w przestronnym, dwupoziomowym soft-lofcie. Jest minimalistyczna i prosta, ale też estetyczna i funkcjonalna. Zabudowa i półwysep wykonane są z MDF-u w kolorze szarym. Część frontów jest w połysku, część w macie. Projekt: Justyna Smolec. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [15 zdjęć]

Kuchnia znajduje się w przestronnym, dwupoziomowym soft-lofcie. Jest minimalistyczna i prosta, ale też estetyczna i funkcjonalna. Zabudowa i półwysep wykonane są z MDF-u w kolorze szarym. Część frontów jest w połysku, część w macie. Projekt: Justyna Smolec. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Ewa Kozioł
06 cze 2014 14:46

Kuchnia jak w lofcie - nowoczesna i estetyczna. Zobaczcie najciekawsze pomysły

Nowoczesne, proste, otwarte, oryginalne i wyjątkowe. Takie właśnie są kuchnie w loftach. Wszystkie bez wyjątku!

Dla wielu osób mieszkanie w loftach to sposób na wyrażenie osobowości oraz szansa na zrealizowanie śmiałych pomysłów aranżacyjnych. Zainteresowanie wnętrzami w starych, przemysłowych budynkach jest tak duże, że powstają nowe inwestycje o charakterze loftów, budowane od podstaw, czyli soft lofty. W taką przestrzeń najlepiej wpisuje się kuchnia industrialna. Niekoniecznie duża, bo lofty to także styl życia, a ich właściciele często jadają poza domem, kuchnię traktując jako zaplecze towarzyskich spotkań.

Funkcjonalny podział przestrzeni

Urok loftów z pewnością docenią osoby szukające ekstrawaganckich i niestandardowych rozwiązań. Tak ciekawe architektonicznie miejsce zachęca do kreatywności. Wysoki sufit, przestronna i otwarta przestrzeń stwarzają nieograniczone możliwości aranżacyjne.

Należy jednak pamiętać, że aby zachować unikalny klimat tego typu wnętrz trzeba podkreślić ich naturalne elementy: surowe mury (cegłę, czasami malowaną na biało lub szaro, albo beton), odsłoniętą konstrukcję stropu czy wystające rury i przewody. Nie bójmy się takich rozwiązań, bo to właśnie one nadają przestrzeni niezwykły, oryginalny klimat.

Znaczna wysokość pofabrycznych pomieszczeń (zwykle ponad 4 m) może wydawać się pierwotnie trudna do zaaranżowania. Jednak elementy loftu zwykle same dyktują podział na strefy. Otwartą i wysoką przestrzeń najlepiej wykorzystać na część dzienną z wygodną sofą. Sprawdzi się ona również w roli przestronnej jadalni. Kuchnię warto ulokować pod antresolą, dzięki temu dobrze wykorzystamy dostępną przestrzeń. Strefa antresoli to z kolei świetne miejsce na odizolowaną i wyciszoną strefę sypialni.

Aranżacja kuchni

To właśnie prostota i oszczędność w formie charakteryzuje wnętrza starych fabryk i magazynów. We wnętrze loftu idealnie wpisze się kuchnia industrialna – chłodna, pozbawiona detali zabudowa meblowa w zestawieniu z metalowymi akcesoriami. Nowoczesne, gładkie szafki o stalowym wykończeniu oraz połączenie metalu ze szkłem będą potęgowały wrażenie luksusu.

Detalem dekoracyjnym może być biegnąca po ścianie rura od okapu. Nie należy zapomnieć o oświetleniu, które w wysokich wnętrzach odgrywa szczególną rolę. Tutaj również dominuje szkło i metal.

Aby zachować przemysłowy klimat, warto pozostawić wystające belki, balustrady ze stali czy ceglane ściany. Jednak to nie wszystko. W takiej przestrzeni świetnie zaprezentują się nowoczesne meble, które dodatkowo dodadzą wnętrzu elegancji. Ważne jest również zachowanie minimalizmu i prostoty form oraz zastosowanie odpowiednich kolorów. Chłodne wnętrza dawnych budynków przemysłowych doskonale wypełnią stonowane odcienie szarości i bieli z subtelnym dodatkiem czerni. Doskonałym uzupełnieniem będą chromowane dodatki – zegary, patery czy donice.

Nieograniczony potencjał starych, pofabrycznych pomieszczeń coraz bardziej intryguje i znajduje coraz większą liczbę zwolenników, a dzięki temu niszczejące budynki fabryk mają szansę na odrodzenie.

Tekst: Małgorzata Brewczyńska.

 

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH