Kuchnia z programu Alnopol. Fronty wykończone są lakierem w wysokim połysku. W połączeniu z czarnym blatem, delikatnymi, srebrnymi uchwytami prezentują się bardzo elegancko. Wycena indywidualna, Alno.

Zobacz galerię [15 zdjęć]

Kuchnia z programu Alnopol. Fronty wykończone są lakierem w wysokim połysku. W połączeniu z czarnym blatem, delikatnymi, srebrnymi uchwytami prezentują się bardzo elegancko. Wycena indywidualna, Alno.
 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: Ewa Kozioł
15 maj 2014 15:13

Kuchnia klasyczna. 15 najładniejszych aranżacji

Ciemna lub jasna. Subtelna lub bardziej ozdobna. Kuchnia w klasycznym stylu zawsze jest ciepła, elegancka i bardzo piękna.

Decydując się na kuchnię klasyczną należy mieć świadomość, że będzie się ona dobrze komponowała tylko z klasycznym wystrojem całego wnętrza. W przypadku aranżacji eklektycznych o wiele lepiej sprawdzi się kuchnia nowoczesna.

Jeżeli jesteśmy zdecydowani na wystrój stylowy warto zastanowić się, jakie elementy przesądzają o udanym efekcie końcowym. Bez wątpienia kluczowe znaczenie mają fronty, które w kuchni klasycznej wykonane są zazwyczaj z naturalnego drewna lub płyty MDF imitującej typowy front o ramowej konstrukcji. Drewno może być bejcowane w kolorystyce jasnej, ale tak aby widoczny był jego naturalny rysunek lub pokryte w pełni kryjącym lakierem. Drzwiczki od szafek i przody szuflad są delikatnie frezowane, dzięki czemu kuchnia swoim wyglądem nawiązuje do mebli klasycystycznych.

Okucia i uchwyty meblowe

Niezwykle ważnym elementem kuchni klasycznej są okucia i uchwyty. Przeważnie patynowane, stylizowane na stare, nadające przestrzeni elegancki charakter. Alternatywą dla uchwytów metalowych mogą być gustowne gałki ceramiczne, które dodadzą zabudowie lekkości i sprawią, że będzie bardziej przytulna.

AGD w klasycznym stylu

Wybór klasycznej stylistyki kuchni determinuje również wygląd AGD. Znane marki decydują się na całe linie produktów spójnych designem z takim charakterem wnętrz. W poszukiwaniu artykułów gospodarstwa domowego w stylu retro warto więc przyjrzeć się ofercie producentów. Na rynku znajdziemy również luksusowe produkty specjalizujące się wyłącznie w stylowych piecach i kuchenkach. Zwolennicy płyt grzewczych będą bardzo rozczarowani. Tutaj obowiązkowo gotujemy na prawdziwym ogniu (czyli na popularnym gazie), a piekarnik znajduje się bezpośrednio pod palnikami.

Dodatki i dekoracje

Przy aranżacji kuchni klasycznej nie możemy zapomnieć również o przemyślanym doborze dodatków i dekoracji. Będą one miały niebagatelny wpływ na efekt końcowy. Pojemniki na makarony i przyprawy, zegar ścienny – wszystko to powinno być stylistycznie dopasowane do całości aranżacji.

Na klasyczny wystrój kuchni nie powinni decydować się raczej właściciele małych kuchni. Warto pamiętać, że aby tego typu aranżacja wyglądała reprezentacyjnie potrzebne jest duża przestrzeń, najlepiej dobrze oświetlona. W przeciwnym razie ryzykujemy, że klasyczna zabudowa kuchenna będzie sprawiała wrażenie ciężkiej i przytłaczającej.

Tekst: arch. wnętrz Anna Koszela.

WASZE KOMENTARZE (4)

DODAJ KOMENTARZ
 • sylwia, 2016-02-29 20:24:05

  W \"dwójce\" się zakochałam, ale to maleństwo to prawdziwe cacuszko ;)
 • sylwia, 2016-02-29 20:16:26

  Dwójka jest przepiękna!!!
 • gość, 2014-05-23 10:23:12

  bardzo efektowne aranżacje!
 • Lidia Olszewska, 2014-05-21 11:07:29

  Niektóre aranżacje mnie zauroczyły - zauważyłam w nich ciekawe elementy, które będę mogła wykorzystywać w swojej pracy. :)

POLECAMY W SERWISACH