• Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
06 lis 2012 16:19

Kuchnia otwarta na salon - nasi projektanci doradzają

Jak zaaranżować kuchnię otwartą na salon? Zobacz, jakie pytania na forum mają nasi czytelnicy i jak sobie z nimi radzą redakcyjne projektantki Dobrzemieszkaj.pl

Jak zaaranżować kuchnię otwartą na salon? Zobacz, jakie pytania mają nasi czytelnicy i jak sobie z nimi radzą redakcyjne projektantki Dobrzemieszkaj.pl.

 
Proj. Artes Design. Fot. Monika Filipiuk-Obałek.
Proj. Artes Design. Fot. Monika Filipiuk-Obałek.
 
 
Sandra 1908
 
Uprzejmie proszę o pomoc w zaprojektowaniu kuchni otwartej na salon oraz łazienki. Nie mamy pojęcia, jak wszystko porozmieszczać w kuchni, poniżej załączam rzut oraz wymiary. Chciałabym miec wysoką zabudowę z piekarnikiem i mikrofalą oraz zabudowaną lodówkę, zmywarka również byłaby zabudowana, a zlew jednokomorowy, okap z czarnego szkła i inoxu. Chciałabym również oddzielić kawałek kuchni od salonu, aby powstał barek z szafkami od strony kuchni. Natomiast od strony salonu chciałabym stosować wymiennie hokery do siedzenia bądź postawić tam stół. Jeśli chodzi o łazienkę, to chciałabym, aby znalazła się w niej kwadratowa kabina prysznicowa, wc a nad nim półki podświetlane, pralka przykryta blatem oraz umywalka nablatowa. Załączam rzut oraz wymiary w/w pomieszczeń.

arch. Małgorzata Brewczyńska

Odpowiedź redakcyjnej projektantki
' title=
Poniżej przedstawiam dwie propozycje aranżacji kuchni oraz łazienki. Myślę, że w salonie ciekawym rozwiązaniem będzie częściowe oddzielenie kuchni za pomocą ścianki na tle której można umieścić TV. Inną opcją jest pół-wyspa z TV usytuowanym pod blatem. W łazience inną alternatywą dla pralki może być umieszczenie jej w szafie gospodarczej, która dodatkowo pochowa inne detergenty i środki czystości.
arch. Małgorzata Brewczyńska, Inventive Interiors, www.inventive-interiors.com

arch. Małgorzata Brewczyńska

Sandra1908
Dziękuje bardzo za odpowiedź. Zastanawiam się jeszcze nad inną koncepcją, poniewaz w salonie musi znaleźć sie miejsce na stól z krzesłami.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH