W tej otwartej strefie dziennej króluje styl industrialny. W salonie dyktuje go fototapeta z dźwigami. Projekt: Monika i Adam Bronikowscy. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [14 zdjęć]

W tej otwartej strefie dziennej króluje styl industrialny. W salonie dyktuje go fototapeta z dźwigami. Projekt: Monika i Adam Bronikowscy. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
01 paź 2015 11:59

Kuchnia otwarta na salon. Tak wygląda w polskich domach

Otwarta strefa dzienna to bardzo modne rozwiązanie aranżacyjne. Zobaczcie, jak urządzają ją Polacy.

Kuchnia otwarta na salon stwarza masę możliwości aranżacyjnych. Przede wszystkim zyskujemy więcej powierzchni użytkowej, dzięki pozbyciu się ścianek działowych. Ponadto, w miejsce umownej granicy pomiędzy salonem i kuchnią możemy wpasować element, który będzie zarówno funkcjonalny, jak i dekoracyjny - wyznaczający symbolicznie odrębność funkcji pomieszczenia. 

W kuchniach otwartych na salon idealnie sprawdzają się wyspy kuchenne lub - w mniejszych wnętrzach - również półwyspy. Mogą one funkcjonować jako bar lub po prostu dodatkowa powierzchnia robocza. Umożliwiają interakcję z domownikami, przebywającymi w salonie podczas prac kuchennych, a jednocześnie przesłaniają w pewnym stopniu ewentualny nieporządek w kuchni. Pełnią również funkcję elementu działowego. 

Takim elementem może być również stół. W domach i mieszkaniach, gdzie nie ma miejsca na oddzielną jadalnię, wpasowanie stołu jadalnianego w przestrzeń pomiędzy kuchnią i salonem jest z wszech miar logiczną i praktyczną decyzją. Stół taki stanowi pewnego rodzaju płynne przejście - miejsce, które nawiązuje swoją funkcją zarówno do kuchni, jak i do salonu. Tutaj bowiem spożywamy posiłki, ale i odbywamy rodzinne narady czy przesiadujemy, relaksując się przy rozmowie. 

Polacy bardzo lubią otwartą strefę dzienną i tak urządzają przestrzenie swoich domów i mieszkań. Zobaczcie, jak to robią.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH