W zestawie KAMduo ML korpusy szafek zewnętrznych harmonijnie łączą się z dekorem blatu i listwą ozdobną nad nim. Dekor powtórzono także w postaci pasów ozdobnych na frontach szafek. Fot. KAM

Zobacz galerię [2 zdjęć]

W zestawie KAMduo ML korpusy szafek zewnętrznych harmonijnie łączą się z dekorem blatu i listwą ozdobną nad nim. Dekor powtórzono także w postaci pasów ozdobnych na frontach szafek. Fot. KAM
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
03 kwi 2018 09:14

Kuchnia otwarta - rozwiązania na nieduży metraż

Wyeksponowana i otwarta na strefę dzienną kuchnia jest wizytówką całego wnętrza. Czy zadanie to spełni również, kiedy z powodu niedużego metrażu trzeba ją ograniczyć do niezbędnego minimum?

Nowy, kompaktowy zestaw z serii KAMduo to dowód, że nawet mała kuchnia może być modna i funkcjonalna. Małe gabaryty zabudowy nie stanowią przeszkody. Ergonomicznie zaprojektowany, nieduży zestaw kuchenny w nowej aranżacji, łączy modną biel oraz topowe dekory drewniane i oferuje swoim użytkownikom wygodne rozmieszczenie wszystkich niezbędnych stref roboczych.

Wyzwanie: funkcjonalność

Zaletą serii ML jest modułowy podział szuflad pozwalający każdorazowo zaprojektować zabudowę kuchenną, która idealnie wpasuje się w oczekiwania użytkowników. To szczególnie cenne w przypadku ograniczeń metrażowych, gdzie nie można sobie pozwolić na stratę cennego miejsca. Aby dostępną przestrzeń zagospodarować w przemyślany sposób, warto skorzystać z podpowiedzi doświadczonego producenta mebli i zdecydować się na funkcjonalne szuflady o różnej wysokości. Nie jest ona przypadkowa, tylko idealnie dostosowana do wysokości produktów spożywczych, akcesoriów i naczyń najczęściej przechowywanych w kuchni. Dzięki takiemu podziałowi szuflady są nie tylko optymalnie zagospodarowane, ale znacznie łatwiej zapanować nad porządkiem w ich wnętrzu. Na tak małej powierzchni nietrudno bowiem o bałagan, kiedy będziemy próbowali w przypadkowy sposób „upchnąć” wszystko w szafkach. Szuflady dedykowane konkretnym produktom znacznie ułatwią zorganizowanie przestrzeni kuchennej.

Wyzwanie: komfort

Nawet w małej kuchni nie musimy rezygnować z nowoczesnych rozwiązań techniki meblowej. Szuflady w zestawie KAMduo ML mają pełen wysuw, który zapewnia wygodny dostęp do ich zawartości. Ponieważ mają zwiększoną wytrzymałość, można w nich przechowywać nawet znaczne zapasy żywności czy naczynia kuchenne. Hamulce zamontowane w prowadnicach szuflad i zawiasach drzwiczek szafek umożliwiają ciche i miękkie zamykanie frontów. Bardzo wygodnym rozwiązaniem są regulowane nóżki, w które wyposażono szafki dolnej zabudowy, co pozwala ustawić blat roboczy na optymalną dla użytkownika wysokość.

Wyzwanie: design

Nowy zestaw KAMduo ML to przykład lansowanego przez designerów kolorystycznego minimalizmu, który jest szczególnie cenny w przypadku niedużych wnętrz. Jasna kolorystyka optycznie powiększy kuchnię, a dodatkowo ją rozjaśni. Białe, akrylowane fronty można zestawić z jednym z dwóch modnych i atrakcyjnych dekorów drewnianych: dębu, który zdecydowanie jest najpopularniejszym gatunkiem drewna wybieranym do aranżacji wnętrz lub buka jasnego wpisującego się w najnowsze trendy i cieszącego rosnąca popularnością. Pełne fronty korzystnie prezentują się w połączeniu z dekoracyjnymi elementami w postaci witryn szklanych. To sposób na uatrakcyjnienie bryły mebli, ale również nadanie jej lekkości.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH