Delikatnie i lekko. Tak jest w tej pięknej białej kuchni, ozdobionej subtelnym kwiatowym wzorem nad blatem. Lekkości aranżacji dodaje także stół z przeszklonym blatem. Projekt: Arkadiusz Grzędzicki. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [12 zdjęć]

Delikatnie i lekko. Tak jest w tej pięknej białej kuchni, ozdobionej subtelnym kwiatowym wzorem nad blatem. Lekkości aranżacji dodaje także stół z przeszklonym blatem. Projekt: Arkadiusz Grzędzicki. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
08 sty 2015 08:02

Kuchnia w bieli. Najpiękniejsze aranżacje z polskich domów

Biel to nieprzerwanie najpopularniejszy kolor w aranżacjach kuchni. Rozświetla wnętrze, nadaje mu delikatnie sterylny charakter, jest przy tym uniwersalna. Zobaczcie, jak prezentuje się w polskich domach.

Chłodne i eleganckie - takie są białe kuchnie. Biel jest uniwersalna, ponadczasowa i świetnie wygląda w zestawieniu z niemal każdym kolorem: od kontrastującej czerni po żywe, jaskrawe barwy. Dziś skupiamy się jednak na aranżacjach, w których bieli towarzyszą chłodne, stonowane barwy. Wspólnie tworzą one aranżację w kolorach panującej pory roku - zimy. 

Biel prezentuje się pięknie niemal w każdej kuchni. Idealnie wygląda zamknięta w nowoczesne kształty, w towarzystwie gładkich frontów, zarówno matowa jak i w połysku. Równie dobrze będzie się prezentować także w postaci wszelkich zdobień i frezowań.

Jeżeli chcemy ją delikatnie ocieplić możemy zwieńczyć meble drewnianym blatem lub położyć w kuchni drewnianą podłogę. Chcąc utrzymać chłodny charakter pomieszczenia, ale odjąć mu nieco sterylności, możemy skomponować biel z jasnymi odcieniami beżów: trawertyn na podłodze czy błękitne szkło lacobel nad blatem będą idealnie harmonizować z chłodnymi aranżacjami. Dobrym wyborem, pasującym do tonacji wnętrza będą także wszelkie szarości.

Biel jest przy tym bardzo praktyczna. Optycznie je powiększa wnętrze, dzięki czemu może być stosowana zarówno w dużych, jak i małych mieszkaniach, w kuchniach otwartych i zamkniętych. Wbrew powszechnym obawom nie jest również trudna do utrzymania w czystości - zdecydowanie większym wyzwaniem są kuchnie ciemne, w których plamy tłuszczu i kurz znacznie bardziej rzucają się w oczy. 

W naszej galerii prezentujemy najpiękniejsze aranżacje białych kuchni z polskich domów. Zapraszamy do oglądania!

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • Amanda, 2017-06-29 14:19:36

    Zaplanowana Aranżacja kuchni przed remontem jest bardzo przydatna - bo nie działa się po omacku. Ja nad swoją kuchnią długo się zastanawiałam.

POLECAMY W SERWISACH