Szarości na podłodze i w postaci betonowego sufitu stanowią piękną ramę dla mebli w jasnym kolorze drewna. Całość aranżacji ożywiają elementy w wysokim połysku, w kolorze złamanej bieli i kawy z mlekiem. Fot. Cucine Lube, model Swing.

Zobacz galerię [14 zdjęć]

Szarości na podłodze i w postaci betonowego sufitu stanowią piękną ramę dla mebli w jasnym kolorze drewna. Całość aranżacji ożywiają elementy w wysokim połysku, w kolorze złamanej bieli i kawy z mlekiem. Fot. Cucine Lube, model Swing.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
27 lut 2015 09:34

Kuchnia w modnych kolorach. Postaw na szarości i beże

Szarości i beże to - obok bieli - najczęściej wybierane kolory w aranżacji wnętrz. Kuchnia wykończona w tych neutralnych barwach będzie prezentować się elegancko i przytulnie.

Szarości i beże zaliczają się do palety kolorów neutralnych, pasujących do każdego wnętrza, będących idealnym tłem do wyeksponowania dekoracyjnych akcesoriów. Są to także barwy delikatne, wpływające pozytywnie na nasze samopoczucie - koją nerwy, relaksują, uspokajają. Być może dlatego też tak chętnie po nie sięgamy, aranżując przestrzeń naszej kuchni. 

Co więcej, beże i szarości są także - podobnie jak biel - ponadczasowe i uniwersalne. Opierają się modom na krzykliwe kolory, pasując jednocześnie do różnych stylistycznie mebli. Mimo tej odporności na przemijające trendy, obecnie są najbardziej pożądanymi kolorami w kuchni.

Gładkie, połyskujące fronty w szarym kolorze są idealne, kiedy chcemy nadać naszej kuchni futurystyczny klimat. Z kolei delikatnie frezowane powierzchnie o barwie kawy z mlekiem to przepis na przytulną, ciepłą kuchnię. 

Ten duet kolorystyczny wspaniale wygląda we własnym towarzystwie. Szarości i beże to kompozycja niemal równie idealnie ze sobą harmonizująca jak biel i czerń. Jasnobeżowe meble na tle ciemnoszarych ścian prezentują się bardzo efektownie, a drewniana podłoga w jasnym ubarwieniu stanowi piękne posadowienie dla ciemnoszarych korpusów. Równie estetycznie wyglądają także beżowe fronty zwieńczone szarym, kamiennym, stalowym lub betonowym blatem. Możliwości komponowania tych dwóch barw jest wiele.

Zdają sobie z tego sprawę producenci mebli kuchennych, proponując wśród swoich kolekcji, produkty utrzymane właśnie w tej ponadczasowej kolorystyce. W naszej galerii prezentujemy 12 z nich. Zachęcamy do oglądania i czerpania inspiracji!

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH