Ścianę nad blatem wykończono czarnym lacobelem i szklaną mozaiką, która pod wpływem światła zmienia kolor (z czarnego na delikatnie błękitny) odbijając je niczym małe, połyskujące kryształki. Projekt: Małgorzata Mazur. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [14 zdjęć]

Ścianę nad blatem wykończono czarnym lacobelem i szklaną mozaiką, która pod wpływem światła zmienia kolor (z czarnego na delikatnie błękitny) odbijając je niczym małe, połyskujące kryształki. Projekt: Małgorzata Mazur. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
13 maj 2015 14:21

Kuchnia w stylu glamour. Inspiracje z polskich domów

Błysk, przepych i blichtr - to trzy mianowniki, określające styl glamour. W estetyce tej śmiało możemy urządzić również kuchnię, a za inspirację niech posłuży galeria polskich wnętrz.

Styl glamour, jako bardzo wyrazisty, ma zarówno zagorzałych wielbicieli, jak i przeciwników, nie do końca przekonanych do przepychu, jaki wprowadza do wnętrz. Decydując się na urządzenie kuchni nawiązującej do tej estetyki, nie musimy pokrywać ścian złotem - wystarczy kilka drobnych akcentów, które nadadzą wnętrzu nutę glamouru. 

Ważnym elementem kuchni w stylu glamour są wszelkie połyskujące powierzchnie. Idealnie w tej roli sprawdzą się modne meble na wysoki połysk oraz lampy z połyskującymi, posrebrzanymi lub po prostu stalowymi kloszami. Alternatywą dla połyskującej stali mogą być wszelkie lampy i żyrandole, wyposażone w ozdobne kryształy czy szklane bąbelki. We wnętrzach w stylu glamour idealnie sprawdzą się również żyrandole w stylu francuskim czy barokowym. 

Obok srebra i połyskujących szklanych bądź kryształowych detali, glamour z chęcią wita złoto, miedź i wszelkie podobne faktury. Pozłacane mogą być lampy, uchwyty mebli, ale również wzory na ścianie. W kuchni urządzonej w stylistyce glamour często napotkamy wzorzyste tapety z kwiecistym dekorem, który jednak - zamiast typowo kwiatowych pastelowych kolorów - wykończony jest w złotej lub srebrnej barwie. Ściany możemy wykończyć również szklaną bądź złotą mozaiką, które pięknie będą mienić się w świetle. 

W kuchniach w stylu glamour możemy postawić na nowoczesne meble z lakierowanego MDF-u lub na bardziej klasycyzujące formy. Idealnie odnajdą się tutaj wszelkie zdobienia w postaci wijących się nóg stołowych czy frezowanych frontów.

W naszej galerii prezentujemy kuchnie z nutą stylu glamour z polskich domów. Zobaczcie, jak nadać kuchni element bogactwa i przepychu.

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH