W tej pięknej, jasnej kuchni, blat wyspy wydłużono tak, aby domownicy mogli wygodnie usiąść przy barze. Wysuniętą część mebla podparto dodatkowymi nogami. Fot. Pracownia mebli Vigo.

Zobacz galerię [13 zdjęć]

W tej pięknej, jasnej kuchni, blat wyspy wydłużono tak, aby domownicy mogli wygodnie usiąść przy barze. Wysuniętą część mebla podparto dodatkowymi nogami. Fot. Pracownia mebli Vigo.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
20 lut 2015 13:07

Kuchnia z barem: 12 najnowszych inspiracji

Może posłużyć za niewielką jadalnię, miejsce gdzie pijemy poranną kawę, centrum domowych imprez. Jest praktyczny i efektownie prezentuje się w przestrzeni kuchni. Zobaczcie pomysły na domowy bar.

Współczesna strefa dzienna niemal zawsze przyjmuje kształt przestrzeni otwartej. Na jednej powierzchni urządzane są kuchnia, salon, niekiedy jadalnia. Bardzo często elementem działowym staje się kuchenna wyspa lub półwysep.

Taka aranżacja przestrzeni  jest idealną okazją do urządzenia domowego baru. Wystarczy, że do wyspy lub półwyspu dostawimy kilka wysokich krzeseł, a mebel kuchenny zyska jeszcze jedno przeznaczenie, stając się centrum interakcji domowników i gości podczas domowych imprez.

Decydując się na bar kuchenny, możemy po prostu dostawić hokery po zewnętrznej stronie wyspy lub półwyspu kuchennego. Możemy również wydłużyć nieco blat kuchenny po stronie krzeseł, tak aby domownicy i goście mogli usadowić się wygodnie przy blacie, mając jednocześnie miejsce na wpasowanie nóg pod blatem. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest także nałożenie dodatkowego blatu na istniejący. Powstałą w ten sposób wyżej zlokalizowaną powierzchnię wykorzystamy na serwowanie kawy czy drinków, a blat niżej stanowić będzie przestrzeń roboczą.

Bar w kuchni zachęca do interakcji osób siedzących przy nim i tych, którzy przygotowują posiłki lub napoje. Jest idealnym rozwiązaniem na domowe imprezy, gdy chcemy zachwycić naszych gości kunsztem barmańskim.

Najistotniejszym - być może - argumentem za barem w kuchni jest jednak fakt, że rozwiązanie to nie jest jedynie ekstrawagancją, zarezerwowaną dla posiadaczy dużych kuchni. Na domowy bar możemy zaadaptować nie tylko duże wyspy, ale i niewielkie półwyspy. Co więcej, w małych mieszkaniach, gdzie nie ma miejsca na oddzielną jadalnię, a często nawet na wygospodarowanie przestrzeni dla jadalnianego stołu, barek śniadaniowy to idealny substytut. Będzie przy tym zajmował mniej miejsca niż zwykły stół, pełniąc jednocześnie kilka praktycznych funkcji.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH