Nowoczesną kuchnię, w której dominuje duet bieli i czerni ożywiono kolorowymi krzesłami barowymi. Projekt: Agnieszka Żyła. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [12 zdjęć]

Nowoczesną kuchnię, w której dominuje duet bieli i czerni ożywiono kolorowymi krzesłami barowymi. Projekt: Agnieszka Żyła. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
11 lis 2014 14:09

Kuchnia z barem. Inspiracje z polskich domów

Kuchnia z barem to idealne rozwiązanie dla towarzyskich osób, które lubią interakcję z gośćmi w domu. To także świetny pomysł na wyznaczenie granicy pomiędzy kuchnią a salonem.

Bar w kuchni to coraz popularniejsze rozwiązanie w polskich domach i mieszkaniach. Za taką aranżacją przestrzeni przemawia wiele aspektów, od tych czysto praktycznych po wizualne. 

Przede wszystkim bar kuchenny prezentuje się bardzo efektownie w otwartej strefie dziennej, stanowiąc element oddzielający kuchnię od salonu lub jadalni. Półwysep albo wyspa kuchenna, wzbogacone o podwyższony blat i ustawione przy nich hokery lub wysokie krzesła mogą stać się głównym elementem dekoracyjnym całej przestrzeni. Ich siedzenia możemy skomponować kolorystycznie z krzesłami w jadalni lub kompletem wypoczynkowym w salonie, spajając wizualnie pomieszczenie. 

Bar w kuchni pokochają osoby towarzyskie. Serwowanie drinków czy przystawek zza baru może stać się głównym punktem imprezy wśród przyjaciół. W małych wnętrzach mebel ten może być praktycznym zastępnikiem jadalni, na którą zabrakło miejsca. Wysoki bar kuchenny doceni każda Pani domu. Skutecznie pozwala on bowiem na przysłonięcie powierzchni roboczej w kuchni, chowając ewentualny nieporządek. 

W naszej galerii prezentujemy aranżacje z polskich domów, których właściciele zdecydowali się na to estetyczne i niezwykle praktyczne rozwiązanie. 

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • anek08, 2014-12-01 19:38:23

    świetna aranżacja, mam pytanie z czego jest podłoga w salonie? panel czy parkiet?

POLECAMY W SERWISACH