Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Nowoczesną kuchnię, w której dominuje duet bieli i czerni ożywiono kolorowymi krzesłami barowymi. Projekt: Agnieszka Żyła. Fot. Bartosz Jarosz.

Nowoczesną kuchnię, w której dominuje duet bieli i czerni ożywiono kolorowymi krzesłami barowymi. Projekt: Agnieszka Żyła. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Autor: Anna Sołomiewicz
  • 11 lis 2014 14:09 (aktualizacja: 30 lis 2014 08:27)

Kuchnia z barem. Inspiracje z polskich domów

Kuchnia z barem to idealne rozwiązanie dla towarzyskich osób, które lubią interakcję z gośćmi w domu. To także świetny pomysł na wyznaczenie granicy pomiędzy kuchnią a salonem.

Bar w kuchni to coraz popularniejsze rozwiązanie w polskich domach i mieszkaniach. Za taką aranżacją przestrzeni przemawia wiele aspektów, od tych czysto praktycznych po wizualne. 

Przede wszystkim bar kuchenny prezentuje się bardzo efektownie w otwartej strefie dziennej, stanowiąc element oddzielający kuchnię od salonu lub jadalni. Półwysep albo wyspa kuchenna, wzbogacone o podwyższony blat i ustawione przy nich hokery lub wysokie krzesła mogą stać się głównym elementem dekoracyjnym całej przestrzeni. Ich siedzenia możemy skomponować kolorystycznie z krzesłami w jadalni lub kompletem wypoczynkowym w salonie, spajając wizualnie pomieszczenie. 

Bar w kuchni pokochają osoby towarzyskie. Serwowanie drinków czy przystawek zza baru może stać się głównym punktem imprezy wśród przyjaciół. W małych wnętrzach mebel ten może być praktycznym zastępnikiem jadalni, na którą zabrakło miejsca. Wysoki bar kuchenny doceni każda Pani domu. Skutecznie pozwala on bowiem na przysłonięcie powierzchni roboczej w kuchni, chowając ewentualny nieporządek. 

W naszej galerii prezentujemy aranżacje z polskich domów, których właściciele zdecydowali się na to estetyczne i niezwykle praktyczne rozwiązanie. 

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA