Wyspa wyznacza centrum kuchenne. Tu najczęściej przygotowuje się właśnie posiłki. Fot. Studio Max Kuchnie Starimex

Zobacz galerię [3 zdjęć]

Wyspa wyznacza centrum kuchenne. Tu najczęściej przygotowuje się właśnie posiłki. Fot. Studio Max Kuchnie Starimex
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Marta Ustymowicz
20 lip 2017 09:10

Kuchnia z wyspą. Aranżacje jak z amerykańskiego filmu

Kuchnia, jak z amerykańskiego filmu jest duża, funkcjonalna i najczęściej z wyspą na środku. Zobacz, jak można ją urządzić we własnym domu.

To właśnie w amerykańskich filmach można było zobaczyć pierwsze, piękne i przestronne kuchenne wnętrza. Takie wiecie – jasne, duże i z wyspą na samym środku. To właśnie ona była marzeniem wszystkich i odgrywała w kuchni główną rolę. Wyspa w kuchni jest niezwykle funkcjonalnym i efektownym rozwiązaniem. Zawsze dobrze się prezentuje i nadaje kuchni wyjątkowego smaku. Wyspa jest również dodatkowym miejscem do przechowywania różnych produktów a także sprzętów AGD. 

Popularna wyspa

Wyspa w kuchni jest prawdziwym wnętrzarskim fenomenem. Podoba się każdemu, wiele osób się na nią decyduje w swoich domach czy mieszkaniach. Omawiana aranżacja kuchenna oprócz ogromnej funkcjonalności nadaje wnętrzu wyjątkowy charakter. Wyspa jest takim sercem kuchni – skutecznie skupia wokół siebie wszystkich domowników i w pewnym sensie zachęca i mobilizuje do wspólnego gotowania. Wyspa pozwala na jednoczesną pracę kilku osób – jest dodatkowym blatem roboczym. Nie da się ukryć, że wyspa w kuchni zawsze robi wrażenie. Ponadto sprawia, że podczas gotowania nie jesteśmy odizolowani i zamknięci w czterech ścianach. Kuchnia z wyspą wydaje się być bardziej przestronna i otwarta.

Zalety wyspy

Wyspa oprócz tego, że jest cudowną ozdobą każdej kuchni, jest również dodatkowym miejscem roboczym. Niekiedy pełni funkcję stołu ale również może stanowić świetne miejsce do pracy i nauki z dziećmi. Oprócz dodatkowego blatu, dostajemy w gratisie dodatkową przestrzeń pod wyspą. Wyspa w kuchni to także dodatkowe szafki i szuflady, których w kuchni zawsze brakuje! Z wyspą, przechowywanie produktów, urządzeń i akcesoriów nie będzie już takie trudne. Bardzo często na wyspie umieszcza się zlewozmywak oraz płytę grzewczą. Taki zabieg pozwala nam na maksymalne wykorzystanie przestrzeni, a mycie naczyń jest bardziej wygodne.

Do jakiej kuchni wyspa

Nie ma co ukrywać – wyspa należycie prezentuje się tylko w większych pomieszczeniach. Sama w sobie nie jest nie wiadomo jak duża, jednak najważniejsza jest przestrzeń wokół niej. Musimy przecież swobodnie się poruszać i bez obaw otwierać szafki czy wysuwać szuflady. Tutaj chodzi przede wszystkim o komfort. Wyspa w małych kuchniach może okazać się po prostu mało wygodna – zamiast podnieść funkcjonalność pomieszczenia, na własne życzenie ograniczamy swoją przestrzeń i zmniejszamy komfort podczas gotowania. W małych kuchniach lepiej zdecydować się na półwysep lub wyspę, która 'pod sobą' nie ma żadnych szafek i sprzętów. Nie warto robić czegoś na siłę, bo w ten sposób zaszkodzimy tylko sobie. Nie warto podążać za trendami, jeżeli nie mamy na nie warunków.

Więcej inspiracji na aranżację kuchni znajdziesz TUTAJ

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH