Meble kuchenne dostępne w ofercie marki HTH. Fot. HTH

Zobacz galerię [17 zdjęć]

Meble kuchenne dostępne w ofercie marki HTH. Fot. HTH
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Ewa Kozioł
30 paź 2016 11:19

Kuchnia z wyspą. Najciekawsze propozycje producentów

Wyspa w kuchni to wygodne i funkcjonalne rozwiązanie. Zapewni dodatkową przestrzeń do pracy lub miejsce na poranne śniadanie.

Wyspa w kuchnia to funkcjonalne i wygodne rozwiązanie, szczególnie gdy znajduje się w otwartej strefie dziennej. Jeśli zaplanujemy ją zgodnie z naszymi potrzebami i zachowamy wszystkie techniczne wymagania, to będzie stanowiła komfortowe miejsce przygotowywania posiłków czy wspólnego, rodzinnego gotowania.

Wyspa może pełnić różne funkcje. Do wyboru mamy co najmniej kilka wariantów. W najprostszym – może być tylko dodatkowym blatem roboczym, w bardziej rozszerzonym – oferować jeszcze pojemne szafki i szuflady lub też miejsce do spożywania posiłków czy wypicia kawy, natomiast w wariancie maksymalnym – będzie po prostu w pełni zintegrowanym kuchennym centrum łączącym strefę zmywania, gotowania i przechowywania. Rozwiązań jest naprawdę wiele, warto więc dokładnie zastanowić się, po co nam wyspa i jaką rolę przypiszemy jej w naszym domu.

Co ważne – wyspa pozwala na funkcjonalny podział wnętrza na strefy. Może stanowić umowną granicę między kuchnią a częścią wypoczynkową. Przysłoni strefę roboczą przed wzrokiem osób spędzających czas w salonie, nie dzieląc jednak przy tym otwartej strefy dziennej. I przez cały czas będziemy mieli kontakt ze wszystkimi domownikami.

Planując wyspę trzeba pamiętać przede wszystkim o wymaganiach technicznych, które kuchnia powinna spełniać. Najważniejsze – musi mieć odpowiednią powierzchnię. W przypadku kuchni zamkniętej nie powinna być ona mniejsza niż 15-20 m², w otwartej na salon może być już nieco mniejsza.

W drugiej kolejności warto pomyśleć o stronie estetycznej. Swoją stylistyką i kolorystyką wyspa powinna pasować do aranżacji zarówno samej kuchni, jak i jadalni oraz salonu. Zastosowanie spójnych rozwiązań w całej strefie dziennej pozwoli stworzyć piękne, nietuzinkowe wnętrze.

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH