Biała wysoka zabudowa kuchenna kontrastuje z ciemną wyspą w kolorze egzotycznego drewna. Wyspa ma kształt zbliżony do kwadratu.  Nie jest długa, przez co nie zabiera dużo miejsca w kuchni. Jest jednak dość szeroka, dzięki czemu zmieszczono na niej blat i płytkę kuchenną. Na ścianie równoległej do mebla zamontowano niewielki telewizor - możemy gotować i oglądać telewizję. Projekt: Karolina i Artur Urban. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [14 zdjęć]

Biała wysoka zabudowa kuchenna kontrastuje z ciemną wyspą w kolorze egzotycznego drewna. Wyspa ma kształt zbliżony do kwadratu. Nie jest długa, przez co nie zabiera dużo miejsca w kuchni. Jest jednak dość szeroka, dzięki czemu zmieszczono na niej blat i płytkę kuchenną. Na ścianie równoległej do mebla zamontowano niewielki telewizor - możemy gotować i oglądać telewizję. Projekt: Karolina i Artur Urban. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
09 paź 2014 13:58

Kuchnia z wyspą. Najciekawsze propozycje projektantów

Wyspa kuchenna to marzenie niejednej Pani domu. Jest praktyczna, modna oraz ładnie się prezentuje. Pokazujemy jak ją urządzić.

Wyspa kuchenna to szczególnego rodzaju mebel, który pełni wiele funkcji jednocześnie. Może spełniać rolę dodatkowej powierzchni blatu kuchennego, na której kroimy warzywa i przygotowujemy zimne posiłki. Na jej powierzchni możemy zlokalizować również zlewozmywak, a nawet płytkę kuchenną, nad którą zainstalujemy wiszący okap.

Wyspa to także istotny element aranżacji wnętrza. Często zaznacza umowną granicę pomiędzy kuchnią, a salonem lub jadalnią w otwartych przestrzeniach. Jej kolorystyka może spajać wizualnie elementy tych dwóch pomieszczeń, ale może też stanowić jeden wybijający się akcent – na przykład wówczas, gdy białe wnętrze zwieńczono czarną wyspą.

Pokochają ją osoby dynamiczne i towarzyskie, gdyż pozwala na swobodną interakcję z domownikami lub gośćmi w trakcie przygotowywania posiłków. Wielokrotnie pełni zresztą funkcję domowego baru, przy którym zlokalizowano kilka krzeseł. Jej walory docenią także pragmatycy, gdyż wyspy kuchenne to również – a może przede wszystkim, dodatkowe miejsce na przechowywanie kuchennych sprzętów.

Choć wydają się być domeną dużych wnętrz, tak naprawdę sprawdzić się mogą również na niewielkich metrażach. Sztuka polega na odpowiednim dobraniu rozmiaru i kształtu wyspy do powierzchni pomieszczenia.

W naszej galerii prezentujemy pomysły architektów na aranżację kuchni z tym praktycznym i modnym meblem.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH