Wyspę zlokalizowano wzdłuż umownej granicy salonu i kuchni. Przechodzi ona w niewielki stół jadalniany, poprowadzony wzdłuż tej samej granicy. Projekt: Marta Dąbrowska. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [12 zdjęć]

Wyspę zlokalizowano wzdłuż umownej granicy salonu i kuchni. Przechodzi ona w niewielki stół jadalniany, poprowadzony wzdłuż tej samej granicy. Projekt: Marta Dąbrowska. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
19 lis 2014 11:36

Kuchnia z wyspą. Zobacz jak wygląda w polskich domach

Wyspa kuchenna to rozwiązanie praktyczne, estetyczne i do tego na czasie. Zobacz jak prezentuje się we wnętrzach, urządzonych przez polskich projektantów.

Kuchnia z wyspą jest nie tylko modnym, ale i bardzo praktycznym rozwiązaniem. Ten efektowny mebel kuchenny może być wykorzystany na wiele spososób.

Przede wszystkim oferuje on dodatkową powierzchnię roboczą - na blacie, oraz przechowywania - pod nim. Warto wposażyć wyspę w praktyczne pojemne szuflady lub półki, widoczne jedynie od strony kuchni. Pozwoli nam to uniknąć nieporządku w kuchni, spowodowanego tym, że niektóre sprzęty kuchenne porozrzucane są po blacie kuchennym lub stoją, nieintencjonalnie eksponowane na górnych półkach.

Wyspę kuchenną możemy także w prosty sposób przemienić w efektowny, domowy bar. Wystarczy ustawić przy niej od strony salonu lub jadalni, wysokie hokery. Warto wówczas podwyższyć część blatu, której będziemy używać do serwowania drinków. Takie rozwiązanie ma dodatkową zaletę - pozwala na przykrycie ewentualnego bałaganu, powstałego przy gotowaniu czy też stosu niepozmywanych naczyń w zlewie.

Kuchnię z wyspą pokochają osoby, lubiące gotować w gronie rodzinnym, kiedy każdy z domowników ma wyznaczoną rolę. Pan domu może siekać warzywa na wyspie, podczas gdy pani domu pilnuje gotującego się dzieła kulinarnego na płycie w aneksie kuchennym. Co istotne, bez przeszkadzania sobie nawzajem.

W niektórych wnętrzach wyspę łączy się ze stołem kuchennym, zwłaszcza wówczas, gdy metraż mieszkania nie pozwala na urządzenie oddzielnej jadalni lub wkomponowanie stołu jadalnianego w przestrzeń kuchni.

W naszej galerii pokazujemy, w jaki sposób polscy projektanci zaaranżowali kuchnie z wyspą. Znajdziecie zarówno rozwiązania, w których wyspa pełni funkcję baru, powierzchni do gotowania, jak i łączy się ze stołem w kuchni. Każdy z pewnością znajdzie swoją inspirację!

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH