Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Meble kuchenne uzupełnia solidny drewniany stół na zdobionych nogach oraz drewniana, stylizowana komoda. Projekt: Iwona Kurkowska. Fot. Bartosz Jarosz.

Meble kuchenne uzupełnia solidny drewniany stół na zdobionych nogach oraz drewniana, stylizowana komoda. Projekt: Iwona Kurkowska. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Autor: Anna Sołomiewicz
  • 14 sty 2015 09:16 (aktualizacja: 23 sty 2015 08:04)

Kuchnie klasyczne. Najpiękniejsze wnętrza z polskich domów

Ponadczasowa, przytulna i elegancka. Tak w kilku słowach opisać można kuchnię klasyczną. W dobie mody na proste formy i gładkie fronty, urzeka spokojem i domowym klimatem.

Współczesna stylistyka propaguje gładkie powierzchnie, proste formy i minimalizm. Wśród nich, klasyczne kuchnie oferują unikalny domowy klimat, który trudno osiągnąć wybierając nowoczesne meble i aranżacje. Niewątpliwym atutem kuchni klasycznych jest przytulna atmosfera, którą odczuwamy przebywając w ich wnętrzach. 

Frezowane fronty, ozdobne uchwyty - to wszystko charakteryzuje kuchnie w stylu klasycznym. Często spotkamy w nich również fronty przeszklone, nierzadko ozdobione szprosami. Takie formy pięknie wyglądają zamknięte w tradycyjnej bieli lub naturalnych kolorach drewna. Często spotykamy je w kuchniach w stylu prowansalskim, angielskim, również skandynawskim, choć tam przyjmują one prostszy, chłodniejszy charakter. 

Jedną z największych zalety kuchni klasycznych jest ich ponadczasowość. Niezależnie od sezonu i panujących trendów, wnętrza takie zawsze będą na czasie, opierając się mijającym modom. Jednocześnie pozwalają one na odwzorowanie klimatu babcinej kuchni, pełnej ciepła i atmosfery domowego azylu. Nic zatem dziwnego, iż mają one swoich zagorzałych zwolenników. 

Jeżeli należycie do ich grona, zapraszamy do obejrzenia naszej galerii, w której prezentujemy klasyczne kuchnie autorstwa polskich projektantów. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA