Meble w klasycznym stylu mocno akcentują salonowy charakter kuchni. Zostały rozmieszczone na dwóch przeciwległych ścianach. Dokładnie na środku stanął stół, pełniący rolę jadalni. Projekt: Małgorzata Galewska. Fot. Bartosz Jarosz. Stylizacja: Ewa Kozioł.

Zobacz galerię [18 zdjęć]

Meble w klasycznym stylu mocno akcentują salonowy charakter kuchni. Zostały rozmieszczone na dwóch przeciwległych ścianach. Dokładnie na środku stanął stół, pełniący rolę jadalni. Projekt: Małgorzata Galewska. Fot. Bartosz Jarosz. Stylizacja: Ewa Kozioł.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Ewa Kozioł
06 cze 2014 12:10

Kuchnie, które pokochasz. Najciekawsze propozycje architektów prosto z polskich domów

Nowoczesna lub klasyczna. Otwarta a może zamknięta. Biała czy kolorowa. Zobaczcie najpiękniejsze kuchnie, które dla was wybraliśmy. Kuchnie spełniające marzenia.

Jaka powinna być kuchnia marzeń? Na to wbrew pozorom proste pytanie nie ma prostej odpowiedzi. Każdy z nas ma przecież inne potrzeby, oczekiwania, pragnienia, gust, styl i poczucie piękna. I dobrze! Bo różnorodność jest naprawdę fajna. Właśnie dzięki temu nasze domy i mieszkania mają swój indywidualny, niepowtarzalny klimat. Często też po prostu widać w nich to co kochamy i to co jest nam bliskie.

Planując kuchnię swoich marzeń, nie ważne na jaki styl czy kolorystykę się zdecydujecie, zawsze warto pamiętać o dwóch sprawach. Po pierwsze – o funkcjonalności. Każda kuchnia – mała i duża – musi zostać zaplanowana tak, aby zapewnić zarówno miejsce na przechowywanie, jak i na przygotowywanie posiłków. Ilość szafek, wielkość blatów roboczych, usytuowanie lodówki czy zlewozmywaka jest naprawdę ważne, a już szczególnie, gdy dużo gotujemy lub gdy rodzina liczy więcej niż trzy osoby.

Na początek zastanówcie się jaki tryb życia prowadzicie, czy kupujecie mało, ale często, czy też może dużo, ale znacznie rzadziej, ale też czy chcecie mieć w kuchni jadalnię, wyspę lub tylko półwysep. Odpowiedzi na tych kilka podstawowych i bardzo prostych pytań ułatwi wam zaplanowanie wszystkiego tak, aby codzienne korzystanie z kuchni i przygotowywanie posiłków było komfortowe i wygodne, a na pewno znacznie przyjemniejsze. A przecież o to właśnie chodzi.

Druga kwestia dotyczy wyglądu kuchni. Tu najważniejsze jest kierowanie się własnym gustem. Zastanówcie się co lubicie – jakie kolory, jaki styl, materiały wykończeniowe. Sprawdźcie co jest obecnie modne, ale nie kierujcie się tylko tym. Niech to co wyznacza moda stanie się dla was jedynie inspiracją. Jeśli boicie się mocnych kolorów to zastosujcie je tylko w dodatkach, a wtedy ulubioną czerwień łatwiej będzie zamienić na ulubiony turkus.

W naszej galerii znajdziecie piękne aranżacje kuchennych wnętrz zarówno nowoczesnych, jak i w bardziej klasycznym stylu, które zaprojektowali polscy architekci. Każde z nich jest inne, ale każde oznacza realizowane marzenie właścicieli. Dlatego koniecznie zobaczcie wszystkie, bo może któreś stanie się inspiracją i dla was.  

 

WASZE KOMENTARZE (2)

DODAJ KOMENTARZ
  • furnite.pl, 2014-06-20 15:01:56

    bosko!!!
  • sylwiakoc, 2014-06-16 14:00:15

    A widzieliście kuchnię salerno? jest na To jest dopiero nowoczesna forma :)

POLECAMY W SERWISACH