Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

To małe mieszkanie ma zaledwie 36 metrów. Mimo niewielkiej powierzchni udało się w nim zaplanować niewielką jadalnię. Projekt: Marta Kilan. Fot. Bartosz Jarosz.

To małe mieszkanie ma zaledwie 36 metrów. Mimo niewielkiej powierzchni udało się w nim zaplanować niewielką jadalnię. Projekt: Marta Kilan. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Autor: Anna Sołomiewicz
  • 04 wrz 2015 14:04 (aktualizacja: 29 wrz 2015 10:07)

Mała jadalnia: 15 pomysłów z polskich domów

Miejsce na małą jadalnię można wygospodarować niemal w każdym wnętrzu. Zobaczcie pomysły z domów Polaków.

Nawet jeśli nie dysponujemy oddzielnym pomieszczeniem na jadalnię, zawsze możemy urządzić w naszym domu lub mieszkaniu kącik jadalniany. Niewielki stół na 4, 6 osób można łatwo wkomponować w aranżację niemal każdego wnętrza, bez dużego uszczerbku na przestrzeni pomieszczeń.

Miejsca na małą jadalnię szukajmy w otwartej strefie dziennej – pomiędzy kuchnią a salonem, w okolicach klatki schodowej, gdzie często przestrzeń jest niezagospodarowana, przy ściankach działowych, a w domach o bardziej fantazyjnej architekturze – również w wykuszach. 

W małych wnętrzach bezpiecznie jest zrezygnować z solidnych, ciężkich, drewnianych mebli. Mogą one przytłoczyć wizualnie przestrzeń, sprawiając że wyda się ona mniejsza niż jest w rzeczywistości. Wybierajmy meble delikatne, lekkie, na szczupłych nóżkach. Stół na jednej nodze również może okazać się dobrym rozwiązaniem.

Warto postawić na przeźroczyste elementy – takie, które będą przepuszczać światło i "udawać", że ich nie ma. Innym optycznym trikiem są stoły ze szklanymi blatami lub wykończonymi na wysoki połysk – będą one odbijać otoczenie, wizualnie je powiększając.

W naszej galerii prezentujemy 15 pomysłów na małą jadalnię. Przekonajcie się, jak wygląda w polskich domach.

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA