To małe mieszkanie ma zaledwie 36 metrów. Mimo niewielkiej powierzchni udało się w nim zaplanować niewielką jadalnię. Projekt: Marta Kilan. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [15 zdjęć]

To małe mieszkanie ma zaledwie 36 metrów. Mimo niewielkiej powierzchni udało się w nim zaplanować niewielką jadalnię. Projekt: Marta Kilan. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
04 wrz 2015 14:04

Mała jadalnia: 15 pomysłów z polskich domów

Miejsce na małą jadalnię można wygospodarować niemal w każdym wnętrzu. Zobaczcie pomysły z domów Polaków.

Nawet jeśli nie dysponujemy oddzielnym pomieszczeniem na jadalnię, zawsze możemy urządzić w naszym domu lub mieszkaniu kącik jadalniany. Niewielki stół na 4, 6 osób można łatwo wkomponować w aranżację niemal każdego wnętrza, bez dużego uszczerbku na przestrzeni pomieszczeń.

Miejsca na małą jadalnię szukajmy w otwartej strefie dziennej – pomiędzy kuchnią a salonem, w okolicach klatki schodowej, gdzie często przestrzeń jest niezagospodarowana, przy ściankach działowych, a w domach o bardziej fantazyjnej architekturze – również w wykuszach. 

W małych wnętrzach bezpiecznie jest zrezygnować z solidnych, ciężkich, drewnianych mebli. Mogą one przytłoczyć wizualnie przestrzeń, sprawiając że wyda się ona mniejsza niż jest w rzeczywistości. Wybierajmy meble delikatne, lekkie, na szczupłych nóżkach. Stół na jednej nodze również może okazać się dobrym rozwiązaniem.

Warto postawić na przeźroczyste elementy – takie, które będą przepuszczać światło i "udawać", że ich nie ma. Innym optycznym trikiem są stoły ze szklanymi blatami lub wykończonymi na wysoki połysk – będą one odbijać otoczenie, wizualnie je powiększając.

W naszej galerii prezentujemy 15 pomysłów na małą jadalnię. Przekonajcie się, jak wygląda w polskich domach.

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • marzimarzy, 2015-09-25 18:19:34

    czerwone elementy w polskiej kuchni sa bardzo popularne, mam bardzo podobny styl. Więcej metalicznych rzeczy u mnie sie znajduje. Mam taką specjalna półkę na garnki, które równiez ładnie sa wyeksponowane, metaliczne, zawsze takie chciałam mieć, bo kojarzyły mi się z prawdziwa kuchnią.

POLECAMY W SERWISACH