Kuchnia modułowa HAMPER /TAPO z kolekcji Family Line to efektowne połączenie jasnego dębu z białym połyskiem. Fot. Black Red White

Zobacz galerię [12 zdjęć]

Kuchnia modułowa HAMPER /TAPO z kolekcji Family Line to efektowne połączenie jasnego dębu z białym połyskiem. Fot. Black Red White
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
08 cze 2017 09:17

Mała kuchnia: 12 dobrych rozwiązań

Innowacyjne rozwiązania pozwolą optymalnie zaaranżować przestrzeń małej kuchni. Praktyczne akcesoria nie tylko ułatwią codzienne prace, ale także podkreślą charakter wnętrza.

Mały metraż kuchni to duże wyzwanie dla urządzających. Jak zaplanować wyposażenie małej kuchni radzą arch. Marta Kilan i arch. Tomasz Słomka z pracowni TOKA + HOME :

Urządzanie małych powierzchni zawsze stanowi duże wyzwanie. Są jednak pewne zasady, których zastosowanie da pewność, że w efekcie uzyskamy estetyczne i funkcjonalne pomieszczenie.

W niewielkich wnętrzach bardzo ważną rolę ogrywa odpowiedni dobór kolorów. W małej kuchni najlepiej sprawdzą się meble o jasnych frontach. W zestawieniu z błyszczącym materiałem pomiędzy szafkami optycznie odbiją światło i powiększą przestrzeń.

Dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie szafek sięgających do samego sufitu. W szafkach usytuowanych najwyżej umieszczamy akcesoria kuchenne, których używamy najrzadziej. Receptą na optymalne wykorzystanie każdego centymetra jest zastosowanie systemów do szafek narożnych, w których można przechowywać np. garnki.

Małe kuchnie często pozbawione są okna, dlatego bardzo istotnym elementem aranżacji jest odpowiednie oświetlenie. Należy pamiętać, aby odpowiednio doświetlić przestrzeń roboczą. Do tego celu można zastosować np. taśmy LED lub halogeny podszafkowe.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH