Propozycja Castoramy do niewielkich wnętrz. Zabudowa w kształcie litery L wykorzystuje przestrzeń w tej zamkniętej kuchni. Górne szafki z przeszklonymi frontami nadają lekkość nieco ciężkiemu kolorowi drewna. Fot. Castorama, kuchnia Malibu.

Zobacz galerię [16 zdjęć]

Propozycja Castoramy do niewielkich wnętrz. Zabudowa w kształcie litery L wykorzystuje przestrzeń w tej zamkniętej kuchni. Górne szafki z przeszklonymi frontami nadają lekkość nieco ciężkiemu kolorowi drewna. Fot. Castorama, kuchnia Malibu.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
17 marz 2015 12:22

Mała kuchnia: 16 najnowszych propozycji od producentów mebli

Urządzenie małej kuchni to duże wyzwanie. Chcemy, żeby było ładnie, funkcjonalnie, ale ogranicza nas niewielka powierzchnia użytkowa. Zobaczcie, co proponują producenci.

Urządzenie małej kuchni może stwarzać problemy, ale nie musi być sytuacją patową. Istnieje wiele sztuczek aranżacyjnych, które optycznie powiększą wnętrze oraz szereg rozwiązań praktycznych, które pozwolą funkcjonalnie rozplanować przestrzeń. 

Małe wnętrza lubią jasne kolory. Nie oznacza to jednak, że kuchnia musi opływać w biel. Równie dobrze sprawdzą się kolory kremowe, jasne pastele czy delikatne szarości. Możemy też łączyć różne barwy, nawet sięgając po te ciemniejsze - ważne, abyśmy robili to umiejętnie. Jeśli np. pomalujemy na ciemniejszy kolor jedną za ścian, możemy nadać małej kuchni wrażenie głębi, co optycznie ją powiększy. Nie róbmy tego jednak na krótszej ścianie kuchni-kiszek, które już i tak są długie. 

W małej kuchni warto zadbać o porządek, nawet bardziej niż w większych wnętrzach. Nadmiar sprzętów, swobodnie ustawionych na blacie optycznie obciąży przestrzeń i sprawi wrażenie, że pomieszczenie jest mniejsze niż w rzeczywistości. Dlatego też, w niewielkich kuchniach ważne są szafki i zabudowa z miejscem na przechowywanie akcesoriów.

Wysoka zabudowa na całą ścianę lub wysokie szafki górne pozwolą na wykorzystanie przestrzeni pod sufitem, z której normalnie i tak nie korzystamy, przy zaoszczędzeniu powierzchni użytkowej. W małych kuchniach zamkniętych lub łączonych przestrzeniach dziennych, gdzie zaplanowano jedynie niewielką ścianę na funkcję kuchenną, idealna będzie zabudowa na jedną ścianę, która pozostawi sporo miejsca np. na wpasowanie niewielkiego stołu jadalnianego.

Świadomi wyzwań aranżacyjnych, jakie stwarza mała kuchnia, producenci mebli kuchennych oferują szereg rozwiązań idealnych do tego typu wnętrz. W naszej galerii prezentujemy 16 z nich. 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH