Jadalnia z kolekcji Dany ma nieco rustykalny wyraz. Fot. Meble Forte

Zobacz galerię [12 zdjęć]

Jadalnia z kolekcji Dany ma nieco rustykalny wyraz. Fot. Meble Forte
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Marta Ustymowicz
21 sty 2017 11:35

Meble do jadalni. Zobaczcie najnowsze kolekcje

Aranżacja jadalni może być równie wyjątkowa, jak potrawy, które w niej serwujemy. A wszystko dzięki pięknym meblom.

Jadalnia to szczególna przestrzeń domu. Niezależnie od tego czy znajduje się w wydzielonym pomieszczeniu, czy też dzieli je z salonem lub kuchnią, uważana jest za miejsce bardzo ważne. Nic w tym dziwnego, bowiem to właśnie przy stole spędzamy w ciągu dnia dłuższą chwilę razem z rodziną. Jadalnia jest również świadkiem uroczystych, świątecznych obiadów czy szalonych przyjęć w gronie przyjaciół. 

Planując jadalnię warto skupić się na wyborze odpowiedniego stołu. Istotna jest nie tylko jego estetyka, ale również funkcjonalność - możliwość rozkładania blatu, miejsce na dodatkowe rozkładane elementy czy trwałość materiału, z którego wykonany jest blat. Jeśli cenimy sobie praktyczność, zastanówmy się nad stołem ze schowkami, zapewniającymi dodatkowe miejsce do przechowywania, np. sztućców.

Nie można zapominać również o krzesłach. Ich estetyka ma znaczący wpływ na ostateczny wygląd aranżacji jadalni. Ważne, aby były dopasowane stylistycznie do stołu. Modnym dziś rozwiązaniem jest kompozycja różnych krzeseł przy stole. Trzeba jednak je umiejętnie dopasować, ich forma i kolor nie powinny być przypadkowe. Dla ceniących wygodę, dostępne są krzesła tapicerowane, których obicie możemy wybrać według własnych preferencji.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH