Blat i ściana nad blatem: dekor Rockpile. Fot. Pfleiderer

Zobacz galerię [3 zdjęć]

Blat i ściana nad blatem: dekor Rockpile. Fot. Pfleiderer
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
26 lip 2017 10:33

Meble do kuchni: dopasuj kolor frontów, blatu i ścian

Projektowanie kuchenni - zabudowy meblowej, ale również ścian i elementów funkcyjnych przypomina niekiedy układanie puzzli. Z wielu elementów należy wybrać te, które będą do siebie pasowały i stworzą obrazek idealny.

Tyle tylko, że w odróżnieniu od kompletnej, zamkniętej w pudełku układanki, tworząc projekt kuchni musimy wybierać z różnorodnych, niekoniecznie współgrających elementów. Na rynku jest przecież mnóstwo rozmaitych rozwiązań: materiałów, kolorów, faktur i form utrzymanych w różnorodnej stylistyce i dedykowanych różnym wnętrzom. Rozwiązań, które nie zawsze tworzą zgrane zespoły.

Spójny projekt

Oferta rynkowa  materiałów drewnopochodnych umożliwia kompleksowe i perfekcyjnie dopasowane rozwiązania do kuchni. Dostępne  produkty pozwolą na stworzenie kompletnej zabudowy meblowej (płyty laminowane, blaty robocze i HDF), a także na zabezpieczenie i dekorację ścian (laminaty HPL, elementy płaskie, ścianki przyblatowe). Zastosowanie tych produktów, eliminuje ryzyko zestawienia niepasujących do siebie barw czy struktur, a tym samym zaburzenia całej aranżacji. Ponadto najnowsze produkt to też atrakcyjne, zgodne z najnowszymi trendami dekory i kolory, a także najwyższa jakość gwarantująca długoletnie bezproblemowe użytkowanie.

Między szafkami

Warto zwrócić uwagę na propozycje do zabudowy przestrzeni między górnymi i dolnymi szafkami, czyli ściany nad blatem. To jedno z najbardziej newralgicznych miejsc w każdej kuchni, które pełni jednocześnie dwie funkcje - dekoracyjną i użytkową. Położona na wysokości wzroku przestrzeń, odbierana jest jako centralny pas spinający strefy funkcjonalne w spójny ciąg. Jednocześnie - jest ona wyjątkowo mocno narażona na zanieczyszczenia, dlatego tak ważne jest odpowiednie zabezpieczenie jej przed wilgocią i brudem.
W obu tych zadaniach ścianki przyblatowe np. z oferty Pfleiderer sprawdzają się perfekcyjnie. Gwarantują ogromną przewagę w utrzymywaniu czystości i pielęgnacji, a także wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne, działanie wilgoci i wysokiej temperatury.
Jednocześnie utrzymane są one w dokładnie takich samych dekorach jak inne produkty propducenta (blaty, laminaty HPL i płyty laminowane), co pozwala na stworzenie harmonijnej utrzymanej w dowolnym stylu aranżacji. Zestawiając odpowiedni wzór i kolor ścianki z wybarwieniem szafek, blatu czy podłogi można tworzyć jednorodne wzorniczo strefy, lub przeciwnie – podkreślać jej odrębny charakter i uczynić z przestrzeni międzyszafkowej głównego bohatera pomieszczenia!

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH