Kuchnia Schiffini Lepic, projekt: Jasper Morrison. Fot. Schiffini

Zobacz galerię [8 zdjęć]

Kuchnia Schiffini Lepic, projekt: Jasper Morrison. Fot. Schiffini
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
05 sie 2016 08:14

Meble do kuchni - piękny projekt w stylu skandynawskim

Kuchnię Lepic marki Schiffini zaprojektował światowej sławy designer Jasper Morrison.

Przyjemność jest największym dobrem, a droga do jego osiągnięcia wiedzie przez skromne życie, zdobywanie wiedzy na temat funkcjonowania świata i granic własnych pragnień.

Wyłożony przez Epikura filozoficzny pogląd stał się zaczątkiem dla projektu kuchni Lepic marki Schiffini. Model zaprojektował światowej sławy designer Jasper Morrison. Dla utytułowanego angielskiego designera jest to pierwsza produkowana przemysłowo kuchnia. Lepic zdecydowanie odróżnia się od głównego nurtu projektowania kuchni i utrzymany jest w „super normalnym” stylu Jaspera Morrisona. Model powstawał przez dwa lata. Tyle czasu zajęło znalezienie optymalnych rozwiązań i dopracowanie nawet najdrobniejszych szczegółów, w tak złożonym projekcie jakim jest kuchnia. Model Lepic w pierwszym odbiorze jest prosty i intuicyjny. Po bliższym przyjrzeniu się ujawnia bogactwo wypracowanych detali, połączeń różnych materiałów i niekończące się możliwości konfiguracji. To typowe zabiegi stosowane przez Jaspera Morrisona, który często powszechnie znane przedmioty interpretuje na nowo koncentrując się na detalach i wykończeniach. Uniwersalne wzornictwo modelu sprawia, że pasuje do różnych przestrzeni i kontekstów kulturowych.

Kuchnię premierowo zaprezentowano w mediolańskim showroomie Schiffini w trakcie Salone del Mobile 2016. Na ekspozycji pokazano trzy warianty wykończenia, które symbolicznie odwoływały się do stylu Mediolanu, Tokyo i Sztokholmu. Wśród zastosowanych materiałów znalazły się laminat Fenix, stal oraz typowe dla skandynawskiego designu drewna jak naturalny dąb i daglezja. Marka Schiffini dostępna jest w kari-mobili.pl.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH