Meble do kuchni: połysk czy mat. Fot. Studio Max Kuchnie Bukowska

Zobacz galerię [4 zdjęć]

Meble do kuchni: połysk czy mat. Fot. Studio Max Kuchnie Bukowska
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
05 kwi 2017 13:41

Meble do kuchni: połysk czy mat?

Największym dylematem podczas urządzania kuchni są chyba meble. Tutaj pojawia się kilka pytań – jak ustawić meble, czy zdecydować się na górną zabudowę, jakie fronty wybrać – w macie czy połysku?

Urządzenie kuchni to nie lada wyzwanie – można nawet powiedzieć, że jest to dość ciężki kawałek chleba. Od kuchni wymaga się wiele. Musi być wygodna, bezpieczna, funkcjonalna ale również... ładna! Przed nami wybór koloru ścian, sprzętu AGD, podłogi a także frontów mebli. Rynek daje nam wiele możliwości, ale zbyt duży wybór też nie jest dobry. W kuchni spędzamy bardzo dużo czasu. To właśnie tam gotujemy i wspólnie jemy posiłki. Kuchnia musi być zarówno funkcjonalna, jak i ładna – dlatego rodzaj frontów ma tutaj ogromne znaczenie.

Kuchnia której nie trzeba sprzątać nie istnieje

Bez względu na to, czy zdecydujemy się na matowe czy połyskujące fronty to i tak będzie trzeba kuchnię sprzątać. Nie ma tutaj rozwiązania, które sprawi, że 'posprząta się samo', dlatego podczas wybierania mebli i frontów, nie powinno nas przekonywać hasło 'nie brudzi się' – bo wszystko się brudzi. Wybór rodzaju frontów powinien być uzależniony od kilku czynników. Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę wielkość kuchni oraz jej jasność. Po drugie, musimy przeanalizować to, jak często gotujemy – gdyż osadzające się opary wpływają na wygląd mebli. Oczywiście ogromne znaczenie mają także domownicy – jeżeli mieszkamy z dziećmi, to powinniśmy wybrać opcje łatwiejszą do utrzymania w czystości. Ale pamiętajmy – kuchnia i meble powinny nam się przede wszystkim podobać! Wybierzmy takie, które będą cieszyć nasze oko.

Mat czy połysk? 

Od pewnego czasu fronty w połysku cieszą się ogromną popularnością. Są to najczęściej fronty wykonane z akrylu, folii poliestrowej bądź laminatu. Uznanie zyskały głównie przez to, że nadają kuchni nowoczesności i poczucie 'dobrego smaku'. Aktualne trendy aranżacyjne to przede wszystkim prostota i minimalizm, a kuchnia z połyskującymi frontami świetnie się w to wpasowuje. Wiele osób twierdzi, że jakość frontów w połysku jest nieco słabsza, niż odpowiedników matowych. Owszem, zdarza się że niektóre powłoki mogą być bardziej podatne na promienie słoneczne oraz wilgoć, ale nie jest to regułą. Przeciwnicy połysku narzekają również na pozostające na meblach odciski palców, jednak niestety na to nie mamy wpływu. Kuchnia z meblami w wysokim połysku to pomieszczenie o nowoczesnym designie. Matowe meble to klasyka – pasują do każdej kuchni – zarówno do tradycyjnych, jak i bardziej nowoczesnych pomieszczeń. Są łatwiejsze do utrzymania w czystości, głównie przez brak odbijających się palców, które na meblach z połyskiem pozostawiają ślady. Meble w połysku świetnie sprawdzą się zarówno w małych, jak i większych pomieszczeniach. 

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH