• Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
10 lis 2009 11:09

Meble i dodatki w stylu retro

Meble i dodatki o duszach, w których pobrzmiewają echa dawnych epok. I choć nie są antykami to mają w sobie coś z ich powagi. Stylizowane na najznakomitsze osiągnięcia z ubiegłych wieków, potrafią odnaleźć się bez problemu we współczesności.

Kolekcja Rapsodia to meble stylizowane o wzornictwie, nawiązującym do szkoły włoskich mistrzów. Wybarwienie na orzech antyczny osiągnięte rzemieślniczą pracą: wcieranie barwnika i patyny postarzającej. Włoskie mosiężne, patynowane uchwyty są dopełnieniem całości. Cena: witryna – ok. 2.999 zł, stół – ok. 3.199 zł, krzesło – ok. 549 zł, Woodways.

Woodways meble
fot. Woodways

Filiżanka do herbaty z kolekcji Kobe. Śnieżnobiała porcelana ozdobiona subtelną, ręcznie wykonaną platynową linią to wysmakowany i wytworny duet... który zobowiązuje do potrzymania tego stylu na stole i wokół niego. Cena: ok. 78 zł, Villa Italia.

Villa Italia filiżanka
fot. Villa Italia

Jedwab, żakard, muślin, satyna i czysta bawełna zostały połączone specjalną techniką, by powstała pościel Purity 23 (Van Dijk). Najwyższa jakość tkanin oraz piękna kolorystyka sprawiają, że łoże w masywnej drewnianej ramie zyska na przytulności. Cena: ok. 700 zł (160x200 cm), NAP.

NAP
fot. NAP

Na wskroś współczesne lustro Caadre zaprojektowane przez P. Sarcka. W jego odbiciu stylowe meble czują się doskonale. Czyżby nawiązywały nić porozumienia z ręcznie grawerowaną ramą zwierciadła? Cena: ok. 3.380 euro (195x105 cm), Fiam Italia.

Fiam Italia lustro
fot. Fiam Italia

Sofa (Baker) wprost idealna do kawowego saloniku czy domowej oranżerii. Zaokrąglone oparcie przywodzi na myśl francuskie antyki, Decodore.

Decodore
fot. Decodore

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH