Górne szafki skomponowano kolorystycznie z blatem kuchennym i korpusami dolnych mebli. Całość utrzymano w ciepłych kolorach brązu i beżu. Fot. Impuls, IP 2200.

Zobacz galerię [15 zdjęć]

Górne szafki skomponowano kolorystycznie z blatem kuchennym i korpusami dolnych mebli. Całość utrzymano w ciepłych kolorach brązu i beżu. Fot. Impuls, IP 2200.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
21 lis 2014 12:42

Meble kuchenne: wybierz szafki na ścianę

Górne szafki kuchenne są bardziej wyeksponowane niż dolna zabudowa. Przyciągają wzrok zarówno w zamkniętych, jak i otwartych kuchniach, gdzie widoczne są nawet z salonu.

Kwestia właściwego doboru szafek kuchennych na ścianę jest niezwykle istotna. Są one widoczne dla ludzkiego oka w znacznie większych stopniu niż dolna zabudowa.

W otwartych kuchniach, gdzie część pomieszczenia przesłania półwysep lub wyspa, naścienne meble zawsze pozostają widoczne, nawet z poziomu salonu. Szczególnie istotny staje się zatem ich aspekt estetyczny. Wiedzą o tym oczywiście również producenci mebli kuchennych, dlatego też oferują szereg różnorodnych rozwiązań: od gładkich frontów, po przeszklenia pokryte szprosami.

Podwieszane szafki są idealnym rozwiązaniem, wówczas gdy chcemy ożywić kuchnię kolorem. Możemy na przykład, zestawiać ze sobą dolną zabudowę w stonowanych barwach i szafki górne z efektem intensywnego koloru.

Możemy je również przyozdobić wstawkami z przeszkleń. Do wyboru mamy szkło przezroczyste, mleczne lub barwione, z gładką bądź karbowaną fakturą. W kuchniach klasycznych, prowansalskich i rustykalnych idealnie sprawdzą się przeszklenia ze szprosami, które pięknie komponują się ze stylizowanymi frontami szafek. 

W szafkach montowanych nad blatem często umieszczane jest oświetlenie w formie halogenów, bądź świetlówek, doświetlających powierzchnię roboczą. Możemy jednak pójść o krok dalej i zamontować oświetlenie w górnej części bryły szafki, tak aby oświetlić otwarte półki, nadając całemu meblowi eleganckiego charakteru. 

A to zaledwie nieliczne z możliwych rozwiązań! W naszej galerii przedstawiamy różne sposoby na górne szafki kuchenne. Zobaczcie jak temat szafek naściennych potraktowali najlepsi producenci. 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH