Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Białe, delikatne, nowoczesne meble pięknie harmonizują ze ścianą w strukturze betonu, w którą zostały wpasowane. Dolna zabudowa jest minimalnie wysunięta w stosunku do górnych szafek. Z jednej strony zabudowę zamykają dwa słupki ze sprzętem AGD. Fot. Nolte.

Białe, delikatne, nowoczesne meble pięknie harmonizują ze ścianą w strukturze betonu, w którą zostały wpasowane. Dolna zabudowa jest minimalnie wysunięta w stosunku do górnych szafek. Z jednej strony zabudowę zamykają dwa słupki ze sprzętem AGD. Fot. Nolte.
  • Autor: Anna Sołomiewicz
  • 05 marz 2015 15:44 (aktualizacja: 13 marz 2015 09:58)

Meble na jedną ścianę. 15 pomysłów na aneks kuchenny

Aneks kuchenny jest idealnym rozwiązaniem jeśli dysponujemy niewielką przestrzenią. Zabudowa jednorzędowa pozwoli zaoszczędzić miejsce, a przy tym może ładnie wyglądać.

W niewielkich przestrzeniach otwartych, rolę kuchni pełni zazwyczaj aneks kuchenny. To, jak go urządzimy w znacznym stopniu wpłynie na wizualną prezencję całego mieszkania. 

Funkcjonalnym i praktycznym rozwiązaniem jest zabudowa na jedną ścianę. Zajmuje niewiele miejsca, a umiejscowione w jednym rzędzie meble i sprzęty ułatwiają poruszanie się w kuchni i przygotowywanie posiłków. Możemy zdecydować się na zabudowę dolną z oddzielnym, pojedynczym rzędem górnych szafek, dolną zabudowę o różnej głębokości, czy np. górną zabudowę poprowadzoną pod sam sufit.

Ostatnie rozwiązanie jest idealne dla małych kuchni, otwartych na salon. Pomaga uporządkować przestrzeń, dzięki pojemnym schowkom w zabudowie, a jednocześnie pozwala wykorzystać powierzchnię kuchni do maksimum. Funkcjonalne i estetyczne są również dwa większe słupki, z zabudowanymi sprzętami AGD po dwóch stronach, niejako zamykające zabudowę, z wnęką na blat po środku. 

Współczesne meble na jedną ścianę mogą się prezentować równie efektownie co bardziej rozbudowane kuchnie. Możemy wybierać wśród nowoczesnych rozwiązań o gładkich frontach, wykończonych na wysoki połysk czy też klasycznie zdobnych, z pięknym frezowaniem i przeszkleniami. Mogą być kolorowe, z drewnianym dekorem lub całkowicie białe.

W końcu, mogą mieć wbudowane ciekawe rozwiązania, jak np. niewielki dodatkowy blat, zamontowany kilka centymetrów nad powierzchnią roboczą, który może funkcjonować jako mini barek śniadaniowy. Możliwości jest mnóstwo, a 15 z nich prezentujemy w naszej galerii.

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA