Winiarka w kuchni. Projekt: Maciejka Peszyńska-Drews. Fot. Bartosz Jarosz

Zobacz galerię [4 zdjęć]

Winiarka w kuchni. Projekt: Maciejka Peszyńska-Drews. Fot. Bartosz Jarosz
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
03 lut 2017 14:19

Meble na wino - do kuchni, salonu i jadalni

Winiarki, barki komody bądź kredensu, to meble, które nie tylko są praktyczną oprawą na alkohole, ale także doskonałą ozdobą przestrzeń salonu i jadalni.

Karnawał trwa w najlepsze, a przed nami jeszcze Walentynki i jak tu nie poddać się radosnemu nastrojowi. Do szalonych zabaw zachęcają reklamy szkół tańca, programy rozrywkowe w mediach oraz rozmaite kluby czy restauracje, które oferują atrakcyjne wieczorki taneczne. Bo przecież bawić się możemy wszędzie, w przestronnych salach, prywatnych salonach, a nawet na świeżym powietrzu.

W zaciszu domowym urządzimy miłą prywatkę lub nastrojowe spotkanie walentynkowe. Wspaniałe towarzystwo, odpowiednio zaaranżowane wnętrze oraz smaczne i wykwintne dania sprawią, że karnawałowy wieczór z pewnością dostarczy nam niezapomnianych wrażeń.

Wśród akcesoriów meblowych, jakich nie może zabraknąć podczas kameralnych przyjęć, powinny znaleźć się wygodne sofy, fotele i pufy oraz towarzyszące im ławy czy praktyczne stoliki, na których postawimy filiżanki wypełnione kawą, kieliszki z alkoholem i talerz z domowymi wypiekami. Obok wymienionych mebli podczas towarzyskich spotkań niezwykle użyteczne okażą się na pewno wszelkie gadżety do przechowywania i ekspozycji wina. Barki, w których bezpiecznie umieścimy butelki, występują w różnych wersjach: obrotowe, narożne i proste, oszklone, z oświetleniem, połączone z szafką lub będące częścią komody bądź kredensu. Meble te są praktyczną oprawą na alkohole oraz doskonale zdobią przestrzeń salonu i jadalni.

Eleganckie butelki z winem wspaniale zaprezentują się także na estetycznych stojakach o różnej wielkości. Niektóre z nich pomieszczą też kieliszki, tworząc tym samym gotowy, podręczny zestaw dla wszystkich smakoszy tego wyjątkowego trunku. Ciekawym rozwiązaniem są również stojaki pojedyncze, które bez trudu przestawimy w wybrane miejsce. Lekkie, niezajmujące wiele przestrzeni na ławie czy komodzie będą świetnymi towarzyszami karnawałowych spotkań z przyjaciółmi. Mogą też, wraz z ładną butelką wysokogatunkowego wina stać się znakomitym prezentem na każdą okazję na przykład na nadchodzące Walentynki.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH