Minimalizm w kuchni - meble bez uchwytów. Fot. Studio Vigo - Max Kuchnie

Zobacz galerię [4 zdjęć]

Minimalizm w kuchni - meble bez uchwytów. Fot. Studio Vigo - Max Kuchnie
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
28 paź 2016 09:04

Minimalizm w kuchni - meble bez uchwytów

Od pewnego czasu hitem wnętrzarskim jest minimalizm i nowoczesność. Taki wystrój da się lubić, jeżeli lubimy proste formy i rozwiązania.

Rezygnujemy ze zbędnych zdobień czy dodatków – stawiamy raczej na minimalizm.Gładkość, lekkość i połysk – to takie meble idealnie wpasowują się w aktualnie panujące trendy. Producenci mebli minimalizm potraktowali bardzo poważnie i... zaczęli produkować meble bez uchwytów!

Wszędzie minimalizm

Najnowsze trendy stawiają na minimalizm. Producenci mebli dbają o ciągły rozwój nowoczesnych technologii mebli, dlatego chcąc dopasować swoje produkty do panującej mody, zrezygnowali z uchwytów. Takie rozwiązanie dla niektórych może wydawać się dość szalone – ale przecież świat posuwa się do przodu, a teraz nastały czasy gdzie meble nie potrzebują już uchwytów! Nowoczesne mechanizmy pozwalają na otworzenie szuflady poprzez delikatne pchnięcie frontu. Jest to niezwykle praktyczne i ułatwiające korzystanie z kuchni rozwiązanie. Oprócz funkcjonalności, takie meble prezentują się fenomenalnie – nic nie zakłóca ich prostej, gładkiej formy!

Bez klamek, jak to działa?

Zapewne wielu z Was zastanawia się jak system dotykowego otwierania w ogóle działa. Sekretem jest specjalny system prowadnic, dociągów i podnośników, które są zamontowane w owych szafkach i szufladach. To one odpowiedzialne są za cały mechanizm, który umożliwia samoczynne otwieranie się frontów po ich lekkim dotknięciu. Dodatkowo takie systemy pozwalają uniknąć odgłosów trzaskania podczas zamykania – wszystko działa samo, bardzo cicho i delikatnie.

Lekki dotyk

Fronty otwierane dotykiem to nie tylko modny wybryk znanych projektantów i producentów mebli, to również, a nawet przede wszystkim duża wygoda! Zabudowa kuchenna z tymi nowoczesnymi mechanizmami jest jeszcze bardziej funkcjonalna, niż tradycyjna kuchnia z uchwytami. W momencie, kiedy mamy zajęte ręce, nie mamy chwycić za uchwyt szafki czy szuflady musimy albo wszystko odłożyć, albo poprosić o pomoc drugą osobę. Tymczasem, w kuchni z meblami na dotyk wystarczy lekko naciśnąć front szafki i sama się otworzy! To samo tyczy się sytuacji w której mamy brudne lub natłuszczone ręce – wystarczy ‘kliknąć’ i po sprawie! Ten nowoczesny mechanizm sprawdza się głównie w przypadku szafki pod zlewozmywakiem. To właśnie tam najczęściej trzymamy odpady, śmieci – w tym przypadku otwieranie bez użycia rąk okazuje się być naprawdę przydatne! Nie masz wolnej ręki? Użyj stopy – wystarczy lekko dotknąć front szafki i otworzy się sam.

Minimalizm przyjemny dla oka

Meble na dotyk cieszą się dużą popularnością od dobrych kilku lat. W połączeniu z minimalistyczną kuchnie takie mechanizmy dają naprawdę świetny efekt . Oprócz wizualnej prezencji umożliwiają one otworzenie szafek, nawet jeżeli mamy pełne ręce. Koniec z trzaskiem szafek, koniec z brudnymi frontami – czas na innowacyjne meble na dotyk.

 

 

WASZE KOMENTARZE (2)

DODAJ KOMENTARZ
  • klinka, 2017-11-20 09:10:00

    Meble bez uchwytów, fajna sprawa, masz zajęte ręce, klikasz kolanem i szafka się otwiera jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, technologia w kuchni ułatwia, usprawnia i uprzyjemnia gotowanie; np. okap na pilota również albo okap tzw. blatowy,klikasz i się wysuwa, klikasz i się chowa.
  • OKAPKI, 2017-07-25 19:47:45

    Minimalizm = scandinavian style.

POLECAMY W SERWISACH