W tej kuchni króluje biel - od podłogi po meble. Te z kolei utrzymano w nowoczesnym stylu, z gładkimi frontami i efektownym podświetleniem w korpusie wyspy. Fot. Nolte Kuechen, kolekcja Star 27W.

Zobacz galerię [21 zdjęć]

W tej kuchni króluje biel - od podłogi po meble. Te z kolei utrzymano w nowoczesnym stylu, z gładkimi frontami i efektownym podświetleniem w korpusie wyspy. Fot. Nolte Kuechen, kolekcja Star 27W.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
12 marz 2015 09:29

Modna biała kuchnia: 20 propozycji producentów mebli

Synonim elegancji, krzyk mody i sposób na optyczne powiększenie wnętrza. Białe meble kuchenne - bo o nich mowa - to nieprzerwanie najpopularniejszy sposób na aranżację kuchni.

Biała kuchnia nieprzerwanie cieszy się bezkonkurencyjną popularnością wśród Polaków. Wybieramy ją ze względów estetycznych, ale także praktycznych. Bo choć mylne przekonanie, że białą kuchnię trudno utrzymać w czystości, białe fronty i blat czyści się łatwiej niż np. czarne odpowiedniki, a wpływ bieli na wrażenie wizualne jest nieoceniony.

Białe meble kuchenne odbijają światło wpadające do wnętrz, optycznie powiększając przestrzeń - są zatem idealne do niewielkich kuchni. Co więcej, biel prezentuje się bardzo elegancko, nadając wnętrzom dystyngowany wyraz. W końcu, biały kolor - jak żaden inny - komponuje się dobrze właściwie z każdą barwą: od czerni po najbardziej odważne kolory.

Jeśli marzy nam się kolor w kuchni, ale obawiamy się zbytniej ekstrawagancji oraz tego, że intensywna barwa szybko nam się opatrzy lub wyjdzie z mody, zestawienie jej z bielą jest idealnym wyjściem. Kolor biały będzie tonować mocną barwę, a ponieważ biel jest ponadczasowa nasza kuchnia nigdy nie będzie wyglądać na przestarzałą.

Uniwersalność bieli to jej główny atut. Oprócz tego, że tworzy piękne zestawienia z wieloma kolorami i jest odporna na przemijające mody, dobrze prezentuje się zarówno zamknięta w nowoczesne, proste kształty, jak i klasycyzujące, zdobne formy.

W naszej galerii prezentujemy 20 pomysłów na białą kuchnię. Zobaczcie co proponują producenci mebli.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH