Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Delikatny drewniany stół pięknie skomponuje się z jasnym wystrojem jadalni. Jego ciepły kolor i prosta forma sprawia, że pasuje zarówno do wnętrz klasycznych, jak i bardziej nowoczesnych. Fot. Huelsta/Domoteka.

Delikatny drewniany stół pięknie skomponuje się z jasnym wystrojem jadalni. Jego ciepły kolor i prosta forma sprawia, że pasuje zarówno do wnętrz klasycznych, jak i bardziej nowoczesnych. Fot. Huelsta/Domoteka.
  • Autor: Anna Sołomiewicz
  • 13 marz 2015 13:34 (aktualizacja: 16 marz 2015 08:11)

Modna jadalnia - 15 pomysłów na elegancki stół

Stół stanowi najistotniejszy element wyposażenia jadalni: przyciąga wzrok, nadaje ton wnętrzu, jest miejscem rodzinnych posiłków i zebrań. Zobaczcie 12 pięknych modeli stołów, które dostępne są w ofercie producentów.

Stół jadalniany zajmuje ważne miejsce w każdym domu. Jest miejscem spotkań z przyjaciółmi, rodzinnych biesiad i rozmów w gronie najbliższych. Zgodnie z obowiązującymi trendami, najczęściej włączany jest w przestrzeń salonu, kuchni lub zlokalizowany na linii granicy tych dwóch funkcji.

Coraz rzadziej chowamy go natomiast w oddzielnym pomieszczeniu. Tym ważniejszy staje się zatem jego aspekt wizualny. Dobierając stół jadalniany mamy do wyboru klasyczne modele, wykonane z drewna, nowoczesne stoły metalowe lub meble łączące ciepło tradycyjnego materiału, jakim jest drewno z nowoczesnym wzornictwem.

Możemy na przykład wybrać stół z drewnianymi nogami, o ciekawej formie układającej się w odwróconą literę V. Możemy również wybrać model, który łączy różne materiały i kolory - drewniany blat nabierze nowoczesnego, lekko industrialnego charakteru jeśli połączony zostanie z metalowymi nogami, a szklany lub biały blat nada lekkość podbierającym go drewnianym nogom. 

Lżejsze w odbiorze stoły pięknie prezentują się w otoczeniu nowoczesnych mebli i materiałów wykończeniowych. Są również idealne do nieco mniejszych wnętrz. Solidne, klasyczne stoły pasują idealnie do przestrzeni, w których chcemy zbudować przytulną, domową atmosferę. 

 

 

WASZE KOMENTARZE (4) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA