Meble z kolekcji Koen to klasyczne wzornictwo w nieco odświeżonej wersji. Uniwersalny design zamknięto w ciepłe, przytulne barwy koloru dąb canterbury. Drewno efektownie kontrastuje z metalowymi, srebrnymi uchwytami mebli. Fot. Black Red White.

Zobacz galerię [13 zdjęć]

Meble z kolekcji Koen to klasyczne wzornictwo w nieco odświeżonej wersji. Uniwersalny design zamknięto w ciepłe, przytulne barwy koloru dąb canterbury. Drewno efektownie kontrastuje z metalowymi, srebrnymi uchwytami mebli. Fot. Black Red White.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
17 lip 2015 14:57

Modna jadalnia. Piękne meble z polskich sklepów

W jadalni skupia się życie domowników. Tutaj spotykamy się celebrować posiłki, podejmujemy gości, zasiadamy do rodzinnych narad.

We współczesnej przestrzeni dziennej, jadalnia zajmuje istotną pozycję, na równi z salonem i kuchnią. Stała się już nie tylko miejscem, w którym spożywamy posiłki. Pełni funkcję domowej sali konferencyjnej, w której gro rodzinne spotyka się obradować i podejmować wspólnie decyzje, czy też zastępuje gabinet, gdy potrzebujemy popracować w domu.

Coraz częściej także, przestaje być oddzielnym pomieszczeniem, do którego zaglądamy tylko podczas niedzielnych obiadów. Zamiast tego zajmuje chlubne miejsce w centrum strefy dziennej, symbolicznie wyznaczając granicę pomiędzy kuchnią i salonem. 

Tak usytuowana staje się również elementem scalającym wizualnie obydwie przestrzenie, pozwalając tym samym na wiele możliwości aranżacyjnych. Może, na przykład, korespondować obiciem krzeseł z meblami wypoczynkowym, a stołem jadalnianym z zabudową kuchenną.

I choć sam stół zawsze zasiada w jadalni na miejscu honorowym, jego prezencja zależy w dużej mierze od otaczających go innych mebli. Odpowiednio dobrane krzesła, komoda czy regał, stanowić będą idealne uzupełnienie wyposażenia wnętrza. Stworzą przytulną, domową atmosferę i umilą chwile spędzane w gronie rodziny i przyjaciół. 

Wybierając meble do jadalni, pamiętajmy, iż oprócz kwestii estetycznych, równie istotne są te praktyczne. Wielkość stołu i ilość krzeseł zależeć powinna nie tylko od metrażu pomieszczenia, ale także naszych zwyczajów i stylu życia. Jeśli często organizujemy imprezy, jesteśmy towarzyscy i lubimy przyjmować gości, warto zainwestować w większy mebel lub stół rozkładany. 

Dobrze urządzona jadalnia będzie gwarantem sukcesu domowych przyjęć i przestrzenią, w której chętnie gromadzić się będą wszyscy domownicy - zwabieni nie tylko aromatem serwowanych dań, ale i przytulną atmosferą panującą we wnętrzu.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH