Kuchnia model AV 1080 z frontami w kolorze Lichtgrau (jasnoszary). Wyspa z płytą grzejną pełni funkcję strefy gotowania i przygotowywania. Blat wyspy został przedłużony o barek śniadaniowy, wyróżniony fornirowanych wykończeniem z wyraźnym rysunkiem słojów drewna. Fot. Häcker

Zobacz galerię [18 zdjęć]

Kuchnia model AV 1080 z frontami w kolorze Lichtgrau (jasnoszary). Wyspa z płytą grzejną pełni funkcję strefy gotowania i przygotowywania. Blat wyspy został przedłużony o barek śniadaniowy, wyróżniony fornirowanych wykończeniem z wyraźnym rysunkiem słojów drewna. Fot. Häcker
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Lome Meble
06 kwi 2016 11:34

Modna kuchnia: najpiękniej gotować na wyspie

Modne wyspy kuchenne mogą być monolitem z szufladami, pełnić rolę bufetu albo wyglądać jak eleganckie biurko. Takie wyspy kuchenne znajdziemy w ofercie marki Häcker.

Wyspa kuchenna może być ozdobą wnętrza. To wokół niej skupia się życie rodzinne domu. Warto więc poświęcić więcej czasu na wybranie idealnej wyspy dla siebie. Najbardziej trendy są teraz wyspy podłużne oraz wyposażone w mobilny blat, który po rozsunięciu tworzy dodatkową przestrzeń roboczą. Bardzo oryginalnym rozwiązaniem jest wyspa w kształcie bumerangu, gdzie na jednym ramieniu jest zamontowana płyta grzewcza a na drugim zlewozmywak. Doskonałe spasowanie i niemiecka precyzja wykonania dopełnia dzieła.

Duża wyspa kuchenna pomieści wszystko, co jest niezbędne w nowoczesnej kuchni, jednak gdy nasza kuchnia nie jest zbyt duża, można z powodzeniem wybrać wariant półwyspu umieszczonego przy ścianie.

Decydując się na rodzaj zabudowy kuchennej warto wziąć pod uwagę, że wyspa - wbrew pozorom - nie jest przypisana tylko do projektów kuchni otwartych na salon. Również w kuchniach tradycyjnych, zamykanych wyspa kuchenna będzie dobrym rozwiązaniem poprawiającym komfort i ergonomię codziennych prac.

Wyspa w kuchni połączonej z salonem i jadalnią wyznacza najczęściej granice pomiędzy poszczególnymi strefami . Możemy połączyć ją na stałe ze stołem jadalnianym, co razem z dobrze dobranymi dodatkami, takimi jak np. okap nad wyspą czy efektowne oświetlenie sufitowe zapewni doskonały efekt aranżacyjny.

Kształt wyspy i jej funkcja może przybierać różne formy. Czasem jest to miejsce, pełniące rolę strefy gotowania z płytą grzejną, czy zmywania ze zlewozmywakiem oraz zmywarką pod blatem. Musimy wtedy pamiętać, aby na etapie wykończenia domu przygotować odpowiednio instalacje. Jeśli wyspa ma tylko pełnić funkcję pomocniczą, dobrze jest zrobić pod nią wyprowadzenie zasilania do Power portu czyli do gniazd 230 V, które będą wysuwać się z blatu, gdy będziemy chcieli podłączyć robot kuchenny czy np. ładowarkę naszego smartfona. Gdy chcemy mieć na wyspie płytę gazową sprawa się komplikuje. W myśl obowiązujących przepisów przewody gazowe nie mogą być schowane ani osłonięte. Rozwiązaniem jest poprowadzenie rury gazowej w specjalnym wentylowanym kanale w podłodze, ale jest to dość kosztowne rozwiązanie.

Häcker ma w swojej ofercie fronty w stylu zimnego laboratorium, również wykonane ze szkła, w chłodnych, stonowanych kolorach. Natomiast klienci, którzy obawiają się zimnych białych powierzchni mogą zamówić fronty subtelnie dekorowane reliefowymi kwiatami. Możemy też wybrać ciepłe fronty drewniane lub pokryte naturalnym fornirem z wyrazistym rysunkiem drewna. Drewno w kuchni to rozwiązanie ponadczasowe i pomimo panującej mody na minimalizm, doskonale prezentuje w najnowszych aranżacjach.

Nowością są też fronty z wykończeniem z kamienia naturalnego. Efektowna faktura mieniącego się w oświetleniu frontu kamiennego o nazwie Black Star nadaje nowy wymiar określeniu kuchnia nowoczesna.

SALON KUCHNI NIEMIECKICH LOME
ul. Mickiewicza 1B
05-270 Marki
tel: +48 22 224 08 14
tel kom: +48 513 075 557
e-mail:salon@lome-meble.pl


WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH