Ciepło, rodzinnie i przytulnie to pierwsze skojarzenia, jakie przywodzi na myśl dekor dąb złoty. Meble z linii KAMduo XL. Fot. KAM

Zobacz galerię [4 zdjęć]

Ciepło, rodzinnie i przytulnie to pierwsze skojarzenia, jakie przywodzi na myśl dekor dąb złoty. Meble z linii KAMduo XL. Fot. KAM
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
15 kwi 2018 12:18

Modna kuchnia - odcienie dębu nadal na topie

Mimo że moda na kolory mebli do kuchni zmienia, to nadal dominują dekory dębowe, proponowane zarówno w realistycznych, jak i bardziej fantazyjnych interpretacjach naturalnego rysunku drewna.

Choć sam dąb kojarzy się raczej z tradycyjną kuchnią zaaranżowaną w stylu klasycznym, dzięki wielu ciekawym odmianom wpisuje się w najnowsze trendy i znakomicie odnajduje w różnej stylistyce.

 Ponadczasowy urok

Może być subtelny i delikatny, z harmonijnym usłojeniem lub mocno zarysowaną strukturą z wyraźnymi pęknięciami i sękami, w wersji rustykalnej lub w nowoczesnej interpretacji. Co najważniejsze, w każdej z tych odmian wygląda naturalnie i ponadczasowo, a to najważniejsze zalety zabudowy kuchennej. - Kuchnia nadal jest postrzegana jako przytulne i rodzinne miejsce, dlatego najchętniej wybieramy dekory, które taką atmosferę pozwalają zbudować - mówi Sylwia Kowalska-Mikutel, projektantka Spółki Meblowej KAM. - Nawet jeżeli ulegamy trendom i decydujemy się na modne, minimalistyczne aranżacje, ocieplamy je dekorami drewnianymi, które nie tylko równoważą ascetyzm formy mebli czy chłodne industrialne klimaty, ale dodatkowo nadają wnętrzom ponadczasowego charakteru. W takiej roli doskonale sprawdzają się dekory inspirowane tym szlachetnym gatunkiem.

Inspirująca różnorodność

Pomimo zmieniających się trendów i sezonowości topowych dekorów, dąb od lat dzierży palmę pierwszeństwa, wiodąc prym wśród najbardziej popularnych wzorów. O jego niesłabnącej popularności świadczy chociażby szeroka gama dostępnych odcieni i struktur. Dąb w nowoczesnej odmianie prezentuje się inaczej niż jego poprzednicy - zachował swój naturalny urok, jednak wysubtelniał i nabrał elegancji, a jego rysunek stał się bardziej harmonijny i znacznie łagodniejszy. Delikatne wybarwienia utrzymane w odcieniach kremowych, jasnego brązu czy ciepłych miodowych tonacjach wnoszą do wnętrz spokój i równowagę. Dekory dębowe potrafią również zaskoczyć nowoczesną tonacją w modnych szarościach czy oryginalną linearną strukturą, która mocno wyróżnia się na tle tradycyjnego rysunku drewna.

Dekory dębowe pięknie prezentują się same w sobie, ale równie doskonale komponują się z frontami w monokolorze: z nieśmiertelną bielą, nieustannie modną szarością czy coraz bardziej popularną i prestiżową czernią.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH