Blat Rabac R6234 2. Fot. Pfleiderer

Zobacz galerię [7 zdjęć]

Blat Rabac R6234 2. Fot. Pfleiderer
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
27 lut 2017 15:06

Modna kuchnia: te kolory są na topie!

Biel w kuchennych wnętrzach, to jeden z absolutnie najlepiej widocznych trentów wnętrzarskich ostatnich lat. Jednakże, czy barwa ta jest jedynym słusznym kolorem w kuchennej zabudowie? Absolutnie nie! Równie dobrze sprawdzają się w kuchni i inne odcienie i wzory.

Przez długie lata kuchenne wnętrza starannie chroniono przed wzrokiem osób postronnych. Goście nie mieli tu wstępu. To się jednak zmieniło. Obecnie kuchenne aranżacje nie tylko nie są skrywane, ale wręcz przeciwnie - stanowią punkt wyjścia do tworzenia koncepcji wszystkich pomieszczeń. To one - zwłaszcza wtedy gdy są otwarte na salon, nadają ton i określają ramy stylistyczne całego domu. Olbrzymią rolę pełni tu zastosowana kolorystyka. Tylko na jaką barwę postawić?

Biel ma wiele odcieni

Przebojem ostatnich lat są kuchnie bardzo jasne. Biel całkowicie zdominowała kuchenną zabudowę. Zagościła i rozgościła się na frontach szafek - zarówno w wykończeniu na wysoki połysk jak i matowym, a także na blatach. Niekiedy łączy się ją na zasadzie kontrastu z mocnym kolorystycznym akcentem, ale zawsze wiadomo, że to ona gra pierwsze skrzypce we wnętrzu.

Wykorzystanie bieli w aranżacjach i meblach jest o tyle łatwiejsze, że do wyboru jest wiele jej odcieni: m.in. absolutnie czyste (Biel Arktyczna i Krystaliczna), a także wariacje i półtony.

Nowa kolekcja Pfleiderer "Inspirations close to you" obejmuje także mnóstwo bardzo jasnych wzorów inspirowanych drewnem np. Daglezję Bieloną R50062, albo naturalnymi kamieniami np. Marmur Carrara S63009. W połączeniu z bielą, lub nieco mocniejszymi akcentami kolorystycznymi tworzą one kompozycje jakby rozświetlone - przestronne i radosne, a jednocześnie szalenie eleganckie.

Postaw na tęczę

Ale biel i wzory rozbielone, to nie jedyna opcja, która sprawdzi się w kuchni. Równie dobrze wyglądać w niej będą zestawienia żywych, mocnych kolorów. Z ciemnymi blatami o rysunku betonu, czy kamienia udany duet stworzą fronty intensywnie niebieskie czy czerwone. Radosne żółcienie wniosą ożywczą energię w nawet najspokojniejsze aranżacje, a zieleń skutecznie ożywi delikatne wzory jasnego drewna czy dekorów mineralnych. 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH