Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Idealne do nowoczesnej kuchni meble o geometrycznych, jasnych formach i efektownych frontach. Wykonane z ceramicznego tworzywa do złudzenia przypominają beton. Fot. Alno, meble z programu Alnocera, model Concretto.

Idealne do nowoczesnej kuchni meble o geometrycznych, jasnych formach i efektownych frontach. Wykonane z ceramicznego tworzywa do złudzenia przypominają beton. Fot. Alno, meble z programu Alnocera, model Concretto.
  • Autor: Anna Sołomiewicz
  • 29 sty 2016 09:42

Modna kuchnia: to trzeba mieć w 2016 roku

Naturalne materiały, patchworkowe wzory, matowe fronty i nacisk na funkcjonalność. Tak prezentują się tegoroczne kuchenne trendy. Zobaczcie, co będzie modne.

Dominacja bieli i wysokiego połysku zdaje się dobiegać końca. To, co modne było w kuchni przez ostatnie kilka lat powoli zastępowane jest przez matowe powierzchnie i kolory, którym bliżej do szarości i brązów. 

Barwom ziemi towarzyszą naturalne materiały. Już w tym roku mogliśmy zauważyć ekspansję fornirów na frontach mebli kuchennych. Rok 2016 bezkonkurencyjnie należeć będzie do drewna, kamienia, ale również... betonu. Ten ostatni nie ogranicza się już wyłącznie do ścian w kuchni, ale coraz częściej zdobi również same meble. 

Kolejnym motywem, który będzie dominował w roku 2016 są patchworkowe wzory. Podobnie jak beton, przestają się one ograniczać wyłącznie do ścian czy podłóg, wyłożonych płytkami ceramicznymi, ale stają się obecne również jako element dekoracyjny na frontach kuchennych. 

W końcu, można również zauważyć rodzącą się fascynację estetyką z przeszłości i urządzanie kuchni w stylu retro. Frezowane fronty mebli kuchennych, stylizowane nóżki, na których wspiera się zabudowa czy towarzyszące jej klasyczne AGD. To wszystko jest obecnie na czasie. 

W naszej galerii prezentujemy 15 propozycji producentów mebli kuchennych. Zobaczcie, jakie trendy kształtują firmy meblowe. 

WASZE KOMENTARZE (2) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA