Biały blat z Corianu pięknie harmonizuje z białymi meblami kuchennymi. Trwała, solidna powierzchnia jest nie tylko estetyczna, ale i praktyczna. Projekt: Iwona Kurkowska. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [12 zdjęć]

Biały blat z Corianu pięknie harmonizuje z białymi meblami kuchennymi. Trwała, solidna powierzchnia jest nie tylko estetyczna, ale i praktyczna. Projekt: Iwona Kurkowska. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
09 marz 2015 09:30

Modna kuchnia: wybierz do niej blat

Blat kuchenny jest centrum większości kuchennych czynności. To również element wieńczący meble. Dlatego też powinien być zarówno trwały, ale i estetyczny.

Powierzchnia robocza w kuchni to bez wątpienia jedna z najbardziej eksploatowanych stref całego domu. Blat kuchenny jest powierzchnią stale użytkowaną przed domowników, a jednocześnie istotnym elementem aranżacji. Źle dobrany może zniszczyć wrażenie wizualne całej, pieczołowicie dobieranej zabudowy. Dlatego też, tak istotny jest jego właściwy wybór. 

Na rynku jest masa praktycznych i estetycznych rozwiązań. Możemy wybierać wśród tworzyw sztucznych, jak i naturalnych materiałów. Blaty wykonywane są z kamienia, drewna, laminatu, betonu, a także ze stali. Drewniane blaty i ich imitacje pięknie prezentują się w domowych, przytulnych kuchniach oraz przestrzeniach stylizowanych na skandynawskie. Kamień naturalny idealnie harmonizuje z kuchniami w stylu klasycznym i angielskim. Stalowe powierzchnie to z kolei domena kuchni nowoczesnych, industrialnym. 

Popularne są blaty kompozytowe - trwałe, estetyczne, a także dające możliwość tworzenia różnorodnych płaszczyzn i kształtów. W kompozycie można np. wyżłobić komorę zlewozmywaka, osiągając piękny, minimalistyczny efekt jednorodnej powierzchni roboczej. Popularne są blaty z kompozytu kwarcowego, Silestone lub Corianu. Podobne możliwości daje beton architektoniczny.

Blaty drewnianego, kamienne i płyty laminowane pozwalają wycinać w nich otwory, w które można wpuścić zlewozmywak lub też podwiesić go pod blatem, jeśli zależy nam na minimalistycznych wzornictwie. 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH