Kuchnia z miejscem do jedzenia. Projekt: Agnieszka Ludwinowska. Fot. Bartosz Jarosz

Zobacz galerię [13 zdjęć]

Kuchnia z miejscem do jedzenia. Projekt: Agnieszka Ludwinowska. Fot. Bartosz Jarosz
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
24 cze 2017 09:45

Modna kuchnia z jadalnią - 12 wnętrz z polskich domów

Bardzo często to właśnie stół jest centralnym meblem w kuchni. Jeżeli jest stół, to muszą być też krzesła. Wpływają one nie tylko na wygląd naszego kuchennego pomieszczenia, ale również na komfort oraz wygodę podczas siedzenia.

Jak wszyscy wiemy, kuchnia jest takim sercem naszego domu. W każdej kuchni, oczywiście jeżeli mamy do tego predyspozycje znajduje się stół. 

Krzesło – nieodłączny element każdej kuchni

Jeżeli w kuchni znajduje się stół, lub chociaż barek, to nie może zabraknąć w niej również krzeseł. Bez nich, wspólne przesiadywanie przy stole byłoby niemożliwe. Kuchnia to nie tylko pomieszczenie służące do gotowania, to także miejsce, w którym codziennie jemy śniadanie z rodziną i omawiamy plany na nadchodzące dni. Kuchnia jest miejscem w którym się relaksujemy, odpoczywamy – dlatego wygodne siedzenie jest prawdziwym must have każdej kuchni.

Musi pasować do wnętrza

Krzesła, podobnie jak inne elementy składowe kuchni nie powinny być wybierane zbyt pochopnie. Powinny one stanowić uzupełnienie naszego kuchennego wnętrza – powinny pasować, dopełnić całość i być taką kropką nad i. Krzesła muszą komponować się ze wszystkimi, pozostałymi elementami naszej kuchni – nie powinny w żaden sposób odstawać. Oczywiście wszystko zależy od naszej wizji oraz upodobań. Każdy ma inny gust, każdemu podoba się coś innego, dlatego powinniśmy się kierować przede wszystkim naszymi przekonaniami. Jednak pamiętajmy, że są zasady, których nie należy przekraczać. Nietrafionym pomysłem będzie łączenie stylów, które się gryzą, dlatego warto poszperać w internecie w poszukiwaniu inspiracji.

Niełatwy wybór

Kwestia krzeseł bardzo często jest traktowana pobieżnie, a nawet nieco lekceważąco. Wszyscy skupiają się na meblach, ścianach, stole – przecież wybór krzeseł jest banalnie prosty! Jednak tak się tylko wydaje. Przed zakupem krzeseł powinniśmy określić się, jak duża ma być część jadalna. Do małych wnętrz lepiej sprawdzą się subtelne krzesła, które nie będą zbytnio rzucać się w oczy. W większych kuchniach można zastosować większe modele – jednak stylistyka musi pasować do naszej kuchni. Może wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, ale podczas wybierania krzeseł powinniśmy zwrócić uwagę na ich rozmiar. Krzesła powinny być dobierane do stołu – to stół ma być w centrum uwagi, a nie krzesła. Krzesła powinny być do niego dopasowane zarówno pod względem wielkości, jak i stylistyki i koloru.

Źródło: Max Kuchnie

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH