Jasna kuchnia, w której dominują beże i biel. Fronty kuchenne bez uchwytów zostały wykończone na wysoki połysk, rozświetlając niewielkie wnętrze. Projekt: Agnieszka Zaremba, Magdalena Kostrzewa-Świątek. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [12 zdjęć]

Jasna kuchnia, w której dominują beże i biel. Fronty kuchenne bez uchwytów zostały wykończone na wysoki połysk, rozświetlając niewielkie wnętrze. Projekt: Agnieszka Zaremba, Magdalena Kostrzewa-Świątek. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
12 lut 2015 14:11

Na wysoki połysk. Takie kuchnie wybierają Polacy

Fronty mebli kuchennych wykończone na wysoki połysk to jeden z najchętniej wybieranych sposobów aranżacji kuchni w naszych domach. Zobaczcie co wybierają Polacy.

Kuchnia na wysoki połysk to synonim elegancji, a także wyraz podążania za obecną modą. To również praktyczne rozwiązanie, gdy chcemy powiększyć optycznie kuchnię i ożywić wizualnie jej przestrzeń. 

Polakierowane na wysoki połysk powierzchnie kuchenne są idealnym rozwiązaniem w niewielkich przestrzeniach. Dzięki pokrywającej meble warstwie lakieru, fronty zyskują powierzchnię na kształt tafli lustra, która nie tylko odbija światło, ale również w pewnym stopniu pokazuje odbicie otaczających ją przestrzeni. Ta właściwość frontów na wysoki połysk sprawia, że kuchnie, w których zostały zastosowane, nabierają głębi i wydają się większe. Efekt ten jest szczególnie widoczny w jasnych wnętrzach, np. modnych białych kuchniach. 

Fronty polakierowane na wysoki połysk wyglądają dobrze zarówno w nowoczesnych wnętrzach, jak i zamknięte w klasyczne formy i frezowania. Najpiękniej prezentują się jednak na gładkich powierzchniach w minimalistycznej stylistyce. Stanowią wtedy element dekoracyjny, który nie zakłóca charakteru wnętrza, a jednocześnie nadaje mu elegancki wyraz.

Ponieważ fronty wykończone na wysoki połysk rozświetlają wnętrze, pięknie odbijając światło, ożywiają je optycznie, nawet jeśli zostało ono wykończone w ciemnych kolorach. Dlatego też warto wykańczać w połysku czarne meble. Tutaj trzeba jednak pamiętać, że na połyskujących, ciemnych powierzchniach, wszelki kurz i zabrudzenia, jak odciski palców, będą bardziej widoczne. 

 

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH