Eleganckie połączenie bieli i drewna. Śnieżne meble w klasycznym stylu wieńczy drewniany blat w delikatnym, ciepłym kolorze. Fronty dolnej zabudowy są delikatnie frezowane, a górna zabudowa jest ozdobiona przeszkleniami ze szprosami. Fot. Sigdal, kuchnia Herregaard.

Zobacz galerię [12 zdjęć]

Eleganckie połączenie bieli i drewna. Śnieżne meble w klasycznym stylu wieńczy drewniany blat w delikatnym, ciepłym kolorze. Fronty dolnej zabudowy są delikatnie frezowane, a górna zabudowa jest ozdobiona przeszkleniami ze szprosami. Fot. Sigdal, kuchnia Herregaard.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
21 kwi 2015 09:25

Najpiękniejsze kuchnie w stylu klasycznym

Klasyczne meble kuchenne, opierając się modzie, zbudują we wnętrzu ciepłą, przytulną atmosferę i domowy klimat.

Choć dominującą tendencją wśród mebli kuchennych są minimalistyczne fronty, gładkie powierzchnie, schowane uchwyty i brak frezowań, klasyczne kuchnie mają swoich wiernych wielbicieli.

To bowiem wśród klasycznego wystroju poczujemy się jak w domu, otoczeni ciepłą, przytulną atmosferą, nawet wówczas gdy otaczające nas kolory to głównie sterylna biel czy chłodna szarość. Tradycyjna stylistyka ma bowiem to do siebie, że nadaje przestrzeni kuchni milszy, przytulniejszy charakter.

Chcąc urządzić kuchnię w klasycznym stylu, sięgnijmy po meble z frezowanymi frontami. Dekoracje na drzwiczkach nie muszą być bardzo zdobne - mogą przyjąć formę prostokątnego rysunku, aby nadać meblom klasycyzującą manierę. Klasyczna stylistyka lubi również dekoracyjne uchwyty - okrągłe bądź duże, metalowe, o delikatnie opływowych kształtach. Inną cechą charakterystyczną mebli w stylu klasycznym są przeszklone fronty - zazwyczaj w szafkach górnych. Mogą być gładkie lub też udekorowane urokliwymi szprosami.

Delikatną dekoracją, która jednocześnie ozdobi naszą kuchnię, nie przytłaczając przy tym aranżacji, są wszelkie ażurowe wstawki w zabudowie - typowe dla kuchni angielskich. Styl klasyczny może występować w różnych kolorach. Najpiękniej wygląda jednak w towarzystwie różnych odcieni bieli - od złamanej po śnieżną, w różnych tonacjach beżów, pastelowych odcieniach błękitów czy zieleni, a także w drewnianym dekorze.

W naszej galerii prezentujemy inspiracje od producentów mebli - zobaczcie, jak można urządzić kuchnię w stylu klasycznym!

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • Ekspert Sztukaterii WMB, 2015-04-22 10:28:04

    Do klasycznych kuchni dekoracją również jest sztukateria, która nie została wymieniona w artykule, ale widoczna jest na zamieszonych zdjęciach. Elementy sztukaterii, dzięki swoim delikatnym i dekoracyjnym kształtom cudownie ozdobią kuchnię. Listwy ścienne, sufitowe, panele ścienne czy rozety są idealną dekoracją do takiego stylu kuchni. Oczywiście wszystko z umiarem.

POLECAMY W SERWISACH