Zestaw mebli jadalnianych Neo niemieckiej marki Hülsta. Krzesła o finezyjnym wyglądzie są nie tylko wygodne, ale też niezwykle dekoracyjne. Fot. Hülsta.

Zobacz galerię [16 zdjęć]

Zestaw mebli jadalnianych Neo niemieckiej marki Hülsta. Krzesła o finezyjnym wyglądzie są nie tylko wygodne, ale też niezwykle dekoracyjne. Fot. Hülsta.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Urszula Grynczel-Aronowicz
12 lis 2014 15:16

Nowoczesna jadalnia: meble polskich i zagranicznych producentów

Jadalnia to przestrzeń, w której główną rolę odgrywają: stół i krzesła. Zobaczcie jak można urządzić ją w stylu nowoczesnym.

Jaka powinna być nowoczesna jadalnia? Przede wszystkim prosta. Wiele osób decyduje się wyposażyć ją jedynie w stół i krzesła. Szczególnie jeśli jest to otwarta przestrzeń znajdująca się miedzy kuchnią a salonem. Inaczej jest w przypadku domów, gdzie do spożywania posiłków wydzielone jest osobne wnętrze. Wówczas warto pokusić się o zakup zestawy mebli, w którym znajdziemy witrynę na naczynia, komodę czy praktyczny barek.

Solidna podstawa

Planując zakup stołu należy zastanowić się, jak wiele osób będzie z niego korzystać na co dzień oraz jak często przyjmujemy gości. Może okazać się, że zamiast dwuipółmetrowego stołu bardziej praktyczny okaże się mebel z prostokątnym, rozkładanym blatem. Ci, którzy do posiłków zasiadają w niewielkim gronie, a zamiast proszonego obiadu organizują spotkanie przy przekąskach mogą pokusić się o niewielki stół w kształcie koła, rombu czy trójkąta.

…do towarzystwa

Nawet przy najlepiej dobranym stole nie da się komfortowo zjeść posiłku bez wygodnego krzesła. Powinny one stanowić całość ze stołem i pozostałymi meblami, czyli harmonizować kolorystyką, obiciem i kształtem. Chociaż kryteria te nie są tak rygorystyczne jak w stylu klasycznym. Ciekawym rozwiązaniem jest np. uzupełnienie stołu krzesłami w różnym kolorze lub zestawem siedzisk w kolorze kontrastującym z barwą blatu.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH