Fot. KAM

Zobacz galerię [6 zdjęć]

Fot. KAM
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
13 sty 2017 15:29

Nowoczesna kuchnia: postaw na drewno

Z mocno zarysowaną strukturą i licznymi wariantami kolorystycznymi dąb zaczarował nabywców kuchni. Niewątpliwie to zasługa jego uroku i ponadczasowego piękna.

Rok 2016 niezaprzeczalnie należał do dekorów dębowych. W ciekawych odmianach pojawiały się w ofercie producentów mebli i innych elementów wyposażenia wnętrz. 

Rzeczywiście dąb jest już niejako na stałe wpisany do naszej oferty wzorniczej i ma całkiem pokaźną reprezentację – przyznaje Sylwia Kowalska- Mikutel, projektantka firmy KAM. Nasi klienci bardzo lubią ten dekor. Dzięki nowoczesnym technologiom idealnie oddaje nie tylko urok, ale i strukturę naturalnego drewna. Jest oferowany w tak licznych odmianach i wariantach kolorystycznych, że idealnie odnajduje się w kuchniach urządzanych w przeróżnych stylach. 

Trudno nie zgodzić się z projektantką patrząc na paletę dekorów dębowych, które firma KAM proponuje w swoich kolekcjach mebli. Niebawem oferta wzornicza wzbogaci się o kolejny dekor dębowy – w nowej ciekawej stylistyce. Zanim jednak dąb w modnym odcieniu szarości będzie dostępny dla klientów, przyjrzyjmy się tym dekorom inspirowanym rysunkiem dębiny, które w ubiegłym roku cieszyły się największą popularnością.

Drewno z „przeszłością”

Prosty i surowy, niczym zwykłe nieobrobione deski – dekor dąb naturalny idealnie naśladuje starą dębinę. Mocno podkreślono w nim wszelkie charakterystyczne dla drewna elementy w postaci dobrze widocznych porów, sęków, przetarć i pęknięć.

To dąb, który ma swoją historię i widać po nim efekty upływu czasu. Swoją trójwymiarow, realistyczną strukturą nawiązuje do tradycji i tęsknoty za sielskim życiem. Dekor wręcz „prosi się” o rustykalną oprawę i podkreślenie jego surowego piękna stylizowanymi dodatkami i akcesoriami w klimacie retro - i w takiej właśnie formie jest proponowany klientom.

W promieniach słońca

Lubimy otaczać się tym, co naturalne i dobrze nam znane z przyrody. W tak zaprojektowanym wnętrzu udaje się osiągnąć efekt przytulności i rodzinnego ciepła - wartości coraz bardziej cenione w aranżacji wnętrz. Taki właśnie klimat pozwala stworzyć dąb złocisty. Dekor ma mocno zarysowaną strukturę i wyraźny rysunek drewna. Wraz z dębem złocistym dodatkowo wprowadzimy do naszych kuchni sporo słońca i energii płynącej prosto z natury.

Dla tych, którym ciepła, bursztynowa odmiana dębu nie przypadła do gustu, KAM proponuje dekor Saint Tropez. Dąb w tym wariancie wyróżnia się równie mocną, intensywną strukturą, jest jednak utrzymany w nieco chłodniejszej tonacji. Jest bardziej subtelny i delikatny, ale równie doskonale wykreuje przytulne, rodzinne wnętrze.

W nieoczywistej odsłonie

W miejsce słojów – delikatna pasiasta struktura. Dekor dąb highline zaskakuje – nie ma tu pęknięć i zarysowań, jest za to oryginalny rysunek, linearna struktura i elegancka harmonia. Na dekor ten najczęściej decydowali się nabywcy kuchni, którzy z jednej strony chcieli mieć ponadczasowe, zaaranżowane w naturalnym stylu wnętrze, nie do końca jednak przekonywał ich tradycyjny rysunek drewna.

Dąb highline doskonale wpisał się w te oczekiwania. Subtelny, pastelowy dekor jest idealnym tłem do mocniejszych i zdecydowanych akcentów kolorystycznych, które nadadzą kuchni bardziej odważnego charakteru.

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH