Akrylowe fronty dostępne są w wielu kolorach. Fot. Studio Max Kuchnie Vigo

Zobacz galerię [5 zdjęć]

Akrylowe fronty dostępne są w wielu kolorach. Fot. Studio Max Kuchnie Vigo
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Marta Ustymowicz
04 lip 2017 13:13

Nowoczesna kuchnia. Postaw na trwałe fronty akrylowe

Akrylowe fronty są trwałe i efektowne. To doskonały materiał do kuchni, gdzie powierzchnie narażone są na zabrudzenia czy wilgoć.

Fronty akrylowe powstają poprzez połączenie grubej warstwy twardego akrylu z płytą meblową. Oprócz bardzo korzystnej ceny, tego typu wykończenie szafek ma mnóstwo innych zalet, dlatego w tak krótkim czasie zdążyły podbić one serca wielu konsumentów. Dzięki specyficznej strukturze fronty akrylowe są bardzo sztywne, a tym samym odporne na wszelkie zarysowania ( w przeciwieństwie to na przykład frontów lakierowanych). Korzystanie z tego typu frontów jest prawdziwą przyjemnością – użytkowanie nie sprawia żadnych problemów. Czyszczenie frontów akrylowych jest bardzo proste i nie sprawia większych kłopotów. Montując fronty akrylowe w kuchni zyskujemy doświetlenie przestrzeni – szczególnie, jeżeli wybierzemy wersję z połyskiem – kuchnia będzie wydawać się większa i 'pełniejsza'. Tego typu fronty są materiałem ekologicznym, co jest ich kolejnym atutem. Fronty akrylowe w kuchni świetnie się prezentują, a dodatkowo są bardzo wytrzymałe – czego chcieć więcej? 

Dlaczego warto wybrać fronty akrylowe do swojej kuchni?

Nie bez powodu fronty akrylowe pomimo 'krótkiego stażu' cieszą się już dużą popularnością – wszystko ze względu na ich właściwości. Przede wszystkim należy zaznaczyć, że wytrzymują nawet bardzo wysokie temperatury, dlatego bez obaw można je zamontować w pobliżu kuchni gazowej. Dodatkowo akryl posiada jony srebra, które działają antybakteryjnie – co jest bardzo przydatną 'funkcją' – zwłaszcza w kuchni. Fronty akrylowe nawet po kilku latach użytkowania nie zmieniają koloru – w przeciwieństwie do innych frontów, te nie podlegają procesowi oksydacji. Kolejną zaletą frontów akrylowych jest fakt, że ich kolory oraz wzory są powtarzalne. Oznacza to, że po dorobieniu dodatkowej szafki w kuchni bez problemu dokupimy akrylowy front o identycznym odcieniu.

Czy fronty akrylowe zastąpią swoich poprzedników?

Nie da się ukryć, że fronty akrylowe już podbijają rynek i zaczynają wypierać swoich poprzedników. Oprócz estetycznego wyglądu, który naprawdę robi wrażenie są one bardzo trwałe i odporne niemalże na wszystko! Kuchnia jest najczęściej eksploatowanym pomieszczeniem w każdym domu. To tutaj meble, oraz same fronty są najbardziej narażone na uszkodzenia czy wszelkie czynniki zewnętrzne. Decydując się na fronty akrylowe w kuchni zyskujemy i wygląd i wysoką jakość.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH