Biel nie musi być zamknięta w wysoki połysk. Równie dobrze wygląda w macie i półmacie, czego dowodem jest ta nowoczesna kuchnia. Fot. Ballingslov.

Zobacz galerię [14 zdjęć]

Biel nie musi być zamknięta w wysoki połysk. Równie dobrze wygląda w macie i półmacie, czego dowodem jest ta nowoczesna kuchnia. Fot. Ballingslov.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
30 sty 2015 09:56

Nowoczesna kuchnia w macie. 14 eleganckich propozycji producentów

Matowe i półmatowe fronty mebli kuchennych mogą się prezentować równie efektownie, co powierzchnie wykończone na wysoki połysk. Zobaczcie sami.

Przyjęło się uważać, że modna, nowoczesna kuchnia musi być wykończona na obowiązkowy połysk. Bez wątpienia połyskujące meble wyglądają pięknie, dodają przestrzeniom głębi, efektownie odbijają światło i powiększają optycznie przestrzeń. Fronty matowe mogą być jednak równie efektowne, zwłaszcza wówczas, gdy połączymy je z nowoczesnym wzornictwem. 

Meble kuchenne wykończone na mat lub półmat - w przeciwieństwie do tych na wysoki połysk - nie ożywiają kuchni, a uspokajają ją wizualnie. Jest to szczególnie pożądany efekt wówczas, gdy zależy nam na eleganckiej przestrzeni, która nie wkracza w estetykę glamour'u. Matowe fronty, zwłaszcza gdy są jednolite, sprawiają wrażenie satynowych powierzchni, co z kolei ociepla wizerunek pomieszczenia. 

Z powierzchniami wykończonymi w macie, szczególnie dobrze wyglądają meble nowoczesne, z gładkimi frontami i pozbawione uchwytów. Minimalizm formy i tekstury współgrają ze sobą wyśmienicie. Jeżeli dodatkowo połączymy je z czernią lub szarością, otrzymamy zestaw zachwycający elegancją, swobodnie mogący konkurować z białymi, połyskującymi wariantami mebli. W macie dobrze prezentują się również uniwersalna biel, drewniane dekory oraz pastelowe kolory. 

W naszej galerii prezentujemy 14 propozycji producentów mebli kuchennych - wszystkie w macie lub półmacie. Przekonajcie się sami, jak pięknie mogą wyglądać!

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH